Kredyt czy pożyczka na PIT — gdzie można je dostać?

Czym jest pożyczka na PIT? Dlaczego warto po nią sięgnąć? Jak wybrać tę, która precyzyjnie odpowie na Twoje potrzeby? W artykule odpowiemy na te i inne pytania dotyczące kredytów i pożyczek na PIT.

Niedroga pożyczka gotówkowa to skuteczny sposób na pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Pochodzące z pożyczki pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel: nieprzewidziane lub bieżące wydatki, realizację planów czy marzeń. Szczególnym rodzajem pożyczki gotówkowej jest pożyczka na PIT. Czym jest w praktyce?

--- REKLAMA ---

Czym jest pożyczka gotówkowa na PIT?

Pożyczka gotówkowa na PIT to pożyczka wypłacana przelewem na konto i spłacana w miesięcznych ratach. W zależności od konkretnej instytucji finansowej maksymalne kwoty takich pożyczek wynoszą od kilku do kilkuset tysięcy złotych, a spłata odbywa się nawet przez kilka lat. To, co różni je od innych pożyczek gotówkowych, to uproszczona procedura wnioskowania. Aby otrzymać dodatkowe środki, potrzebny Ci będzie jedynie wypełniony wniosek kredytowy, dokument tożsamości i roczna deklaracja podatkowa PIT. Zawarte w niej informacje wraz z danymi z wniosku i ogólnodostępnych rejestrów (np. BIK czy BIG) posłużą pożyczkodawcy do oceny Twojej zdolności kredytowej i wydania decyzji. Sięgając po pożyczkę na PIT, nie będziesz musiał dostarczać często wymaganych przez instytucje finansowe wyciągów z rachunku bankowego czy wystawianych przez pracodawcę zaświadczeń o wysokości i źródle dochodu.
Ze względu na specyfikę rocznych deklaracji podatkowych pożyczki na PIT są produktem sezonowym. Instytucje finansowe oferują je z reguły jedynie do końca czerwca.

Kto może ją dostać?

Każda instytucja finansowa stawia pożyczkobiorcom nieco inne wymagania. Jako ogólną zasadę można jednak przyjąć, że pożyczkę na PIT może dostać osoba:

  • pełnoletnia, z pełną zdolnością do czynności prawnych;
  • dysponująca dokumentem tożsamości i numerem PESEL;
  • posiadająca wymaganą przez pożyczkodawcę zdolność kredytową, czyli zdolność do terminowej spłaty pożyczki.

Część instytucji finansowych oferuje także kredyty na PIT dla przedsiębiorców.

Dlaczego warto wziąć pożyczkę gotówkową na PIT?

Największą zaletą pożyczki na PIT jest maksymalne uproszczenie procedury wnioskowania i ograniczenie do minimum niezbędnych formalności. Sięgając po pożyczkę na PIT, nie będziesz musiał dostarczać pożyczkodawcy stosu dokumentów, wyciągów z konta czy zaświadczeń od pracodawcy. Dzięki temu cały proces przebiegnie sprawnie, pożyczkodawca szybko wyda decyzje i wypłaci pieniądze.

Jak znaleźć najlepszą pożyczkę na PIT?

Pożyczka na PIT nie jest produktem bardzo popularnym, a co za tym idzie — nie jest dostępna w każdej instytucji finansowej. Nie oznacza to jednak, że przy ograniczonych opcjach powinieneś sięgnąć po „pierwszą lepszą”. Taka decyzja może skutkować nie tylko podwyższonymi kosztami, ale także szeregiem niedogodności w codziennej obsłudze produktu. Zanim złożysz wniosek pożyczkowy, porównaj dostępne na rynku opcje, zwracając uwagę przede wszystkim na:

  • maksymalną dostępną kwotę. Jeśli do realizacji swoich planów potrzebujesz sporej kwoty, pierwszym krokiem powinno być wyselekcjonowanie pożyczkodawców, którzy pożyczą Ci tyle, ile potrzebujesz;
  • Kluczowym kryterium wyboru powinny być koszty pożyczki na PIT. Te należy analizować nie przez pryzmat oprocentowania, lecz RRSO — rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. RRSO zawiera w sobie wszystkie koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy i precyzyjnie ilustruje, ile w praktyce zapłacisz za pożyczkę;
  • tempo wydania decyzji pożyczkowej. Choć procesowi wnioskowania o pożyczkę na PIT towarzyszy stosunkowo mało formalności, zanim złożysz wniosek, upewnij się, ile będziesz musiał poczekać na decyzję i wypłatę środków. Pożyczka gotówkowa na PIT w Kasie Stefczyka RRSO 30,34% (zapewni Ci wstępną informację kredytową nawet w 15 minut. Wniosek złożysz bez wychodzenia z domu, a jeśli masz rachunek płatniczy w Kasie Stefczyka, środki możesz otrzymać nawet tego samego dnia.

Pożyczka na PIT to skuteczny sposób na pożyczenie pieniędzy szybko, bezpiecznie i bez formalności. Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków na przysłowiowe już, dzięki pożyczce na PIT otrzymasz je w ekspresowym tempie.

Źródło:
https://www.totalmoney.pl/artykuly/221353,kredyty-gotowkowe,kredyt-na-pit—w-ktorym-banku,1,1

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments