Kocioł C.O. na pellet czy ekogroszek? Poznaj różnice i wybierz najlepsze rozwiązanie do Twojego domu.

Budując dom przychodzi czas, w którym trzeba podjąć decyzję, w jaki sposób ogrzać nasze cztery kąty. Ten wybór będzie miał realny wpływ nie tylko na nasze domowe rachunki, ale także na ekologię. Podążając za słowami: „Myśl globalnie, działaj lokalnie” postaraj się wybrać jak najmniej inwazyjne ogrzewanie.

--- REKLAMA ---

Ekogroszek kontra pellet – co jest bardziej eko?

Ogrzewanie na ekogroszek przez lata cieszyło się sporym zainteresowaniem Polaków, o czym głównie decydowała niska cena. Długi sezon grzewczy powoduje, że szukamy oszczędności, które często są tylko pozorne. Rosnące ceny węgla spowodowały także wzrost cen za ekogroszek co sprawiło, że zaczęliśmy dostrzegać więcej wad tegoż paliwa. Jedną z nich jest wysoki wskaźnik spalania CO2, który znacznie przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza w Polsce. Pod kątem ekologii walkę wygrywa pellet, który jest w pełni naturalny i odnawialny, a w jego skład wchodzą trociny, łuski słonecznika i słoma. Co istotne, pellet spala się praktycznie w całości, a jego popiół może służyć jako naturalny nawóz. Nazwa „ekogoszek” może być w tym przypadku myląca, a dbając o środowisko warto zdecydować się na zakup kotła na pellet z podajnikiem. Wybór najlepszego pieca warto oddać w ręce fachowców takich jak specjaliście z firmy Metalteres, którzy od lat przekonują Polaków do ekologicznego ogrzewania. Na ich stronie www.metalteres.com.pl znajdziecie szereg porad dotyczących wyboru kotła, który nie zaszkodzi środowisku.

Czystość ma znaczenie

Istotną zaletą kotła C.O. na pellet jest także utrzymanie czystości w domu.  Jedyne pozostałości, z jakimi mamy tu do czynienia to suchy pył drzewny, który nie brudzi, a nawet przyjemnie pachnie. Ten rodzaj paliwa docenią szczególnie właściciele nowych domów, którzy nie będą tracić miejsca na obszerną kotłownię.

Wybierając rodzaj paliwa warto wziąć pod uwagę wiele czynników i nie skupiać się jedynie na najniższej cenie, która często wpływa na niskokaloryczność oraz ogranicza spalanie. Ekologiczne rozwiązania wcale nie muszą należeć do tych najdroższych, czego dowodem jest ogrzewanie za pomocą pelletu.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments