Kiedy może pomóc radca prawny?

W postępowaniach sądowych niezbędne jest wsparcie odpowiedniego, wykształconego i empatycznego prawnika. Zazwyczaj do wyboru są radcy prawni oraz adwokaci. Różnica między tymi zawodami jest bardzo subtelna, może jednak powodować wiele wątpliwości i sprawiać, że klienci czują się skonfundowani i nie wiedzą, gdzie szukać pomocy prawnej. A przecież to właśnie eksperci mogą pomóc rozwiązać problemy prawne.

  1. Jaka jest specjalność radców prawnych w Gdańsku?
  2. Czym zajmuje się kancelaria radcy prawnego?

Czy kancelaria radcy prawnego i kancelaria adwokacka to to samo? W jakich sytuacjach można zwrócić się do radcy prawnego? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

---REKLAMA ---

Jaka jest specjalność radców prawnych w Gdańsku?

Dobry radca prawny Gdańsk może oferować swoją pomoc w wielu różnych sytuacjach. Warto jednak najpierw wyjaśnić, czym radca prawny różni się od adwokata. Jest to kwestia, która budzi wciąż wątpliwości. Jest to jednak bardzo proste – od 2015 roku różnica pomiędzy tymi dwiema funkcjami praktycznie nie istnieje. Profesjonalną pomoc prawną oraz reprezentację w sprawach sądowych może zapewnić zarówno kancelaria adwokacka, jak i kancelaria prawna radcy. W praktyce najczęściej jednak jest tak, że radca prawny zajmuje się sprawami z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego i gospodarczego. Z kolei w sprawach karnych najczęściej lepiej zorientowani są adwokaci. Oczywiście nie jest tak zawsze – najlepiej jest dokładnie zapoznać się z ofertą konkretnej kancelarii, aby wiedzieć, jakie usługi prawne są przez nią oferowane. Warto jedynie zaznaczyć, że w przeciwieństwie do adwokatów, radcy prawni mogą być zatrudniani na umowę o pracę.

Czym zajmuje się kancelaria radcy prawnego?

Zakres działalności, jaką zajmuje się kancelaria radców prawnych może różnić się w zależności od specjalizacji jej pracowników. Warto jednak zauważyć, że dobry radca niejednokrotnie udziela wsparcia z zakresu prawa pracy, może pomóc w postępowaniach administracyjnych i rozwiązywać sprawy gospodarcze różnego rodzaju. Najczęściej oferowane jest także sporządzanie opinii prawnych i innych dokumentów, których potrzebuje klient. Rozwiązywane są zarówno sprawy klientów indywidualnych, jak i biznesowych, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.

Wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalne podejście radców prawnych może pomóc na każdym etapie rozwiązywania spraw sądowych. Zdecydowanie warto skorzystać z ich pomocy i odnaleźć specjalistę, który w indywidualny sposób rozpatrzy konkretny problem i okaże prawdziwe wsparcie oraz empatię.

REKLAMA