Keratynowe prostowanie włosów – to musisz o nim wiedzieć!

Dla wielu z kobiet piękne i zadbane włosy to punkt obowiązkowy do zrealizowania na liście self care. Podstawą jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja oraz możliwie jak najmniejsza ilość zabiegów, które mogą uszkadzać włosy mechanicznie – takich jak codzienne prostowanie, które może doprowadzić do spalenia i łamania się włosów czy rozdwajania się końcówek. W konsekwencji skutkuje to ich złą kondycją, matowieniem i problemem z układaniem fryzury.

Są jednak zabiegi, które odżywiają włosy, dodając im blasku i objętości. Jednym z flagowych i sprawdzonych sposobów jest keratynowe prostowanie. Zastanawiasz się, czy ten zabieg jest dla Ciebie? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się więcej na temat samego zabiegu, tego dla kogo nie jest on wskazany, a także o pielęgnacji włosów, pomagającej dłużej utrzymać efekt prostowania.

Keratynowe prostowanie włosów – skuteczne wygładzenie i odżywienie

Zabieg keratynowego prostowania włosów polega na wprowadzeniu do włosów keratyny, składającej się z białka – czyli naturalnego budulca włosów – za pomocą wysokiej temperatury. Keratyna skutecznie wypełnia ubytki włosów, sprawiając, ze te stają się mocniejsze, grubsze, bardziej lśniące i nawilżone – a w konsekwencji proste i gładkie. Efekt po dobrze wykonanym zabiegu utrzymać się może nawet do 4 miesięcy.

Prostowanie keratynowe – czy jest odpowiedni dla wszystkich?

Mimo iż zabieg jest skuteczny i posiada wiele zalet, nie należy stosować go na bardzo zniszczone lub osłabione rozjaśnieniem i farbowaniem włosy. Zabieg bowiem wykonywany jest w temperaturze od 200 do 240 stopni Celsjusza. To może spowodować jeszcze większe zniszczenia już uszkodzonych włosów. Również do dwóch tygodni przed i po zabiegu prostowania, nie należy farbować włosów. Każdy z wymienionych zabiegów – farbowanie i prostowanie keratynowe – potrzebują czasu na wchłonięcie się do środka włosa. Jednoczesne działanie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Pielęgnacja włosów przed i po zabiegu – jak dbać o włosy, aby efekt utrzymał się dłużej?

Przed zabiegiem należy umyć włosy bardzo dokładnie, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń oraz resztek kosmetyków, które znajdowały się na pasmach. Najlepiej zrobić to przy użyciu szamponu oczyszczającego. Dzięki temu odpowiednio oczyszczony włos dużo lepiej wchłonie wszystkie wartości odżywcze podczas zabiegu prostowania i nic nie będzie blokowało wchłaniania się keratyny.

Po zabiegu przez dwie doby nie należy wystawiać włosów na wilgoć, myć ani dopuszczać do jakiegokolwiek kontaktu z  wodą. Włosów nie należy również zawiązywać czy upinać.  Te czynności mogą sprawić, ze prostowanie keratynowe włosów nie przyniesie oczekiwanych efektów, lub znacząco je skróci. Pielęgnacja po zabiegu jest równie istotna, co stosowanie się do wymienionych zaleceń bezpośrednio po zabiegu.

Aby efekt gładkich, prostych i odżywionych włosów utrzymał się jak najdłużej, należy stosować delikatne szampony oczyszczające oraz odżywki z naturalnych składników, które nie zawierają silikonów i substancji chemicznych. Dzięki temu włosy na dłużej zachowają gładkość, blask i zdrowy wygląd. Do codziennego stosowania świetnie sprawdza się kosmetyki do włosów Soflow, których formuła zawiera ponad 90% naturalnego składu. Kosmetyki te nie tylko nie obciążają włosów, ale również wydłużają efekt odżywienia i wspierają działanie keratyny.

Po dwóch dobach od zabiegu, podczas których należy włosy zostawić w spokoju, koniecznością jest całkowite wysuszenie włosów suszarką po wcześniejszym umyciu. Przez dwa tygodnie unikaj również używania prostownicy. Te wskazówki pozwolą Ci się cieszyć efektem odżywienia przez dłuższy czas.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments