Systematyczne oczyszczanie skóry twarzy jest skutecznym sposobem na utrzymanie cery w idealnym stanie. Efekt ten można uzyskać zarówno samodzielnie, jak i przy pomocy profesjonalnych metod, np. peelingu kawitacyjnego. W Warszawie taki zabieg jest oferowany przez wiele gabinetów kosmetycznych. Co warto o nim wiedzieć?
Kto z nas nie marzy o zdrowej i pełnej blasku cerze? Na skórę tego typu nie tylko łatwiej nałożyć makijaż. Poprawia ona również samoocenę oraz jest potwierdzeniem dobrej kondycji całego organizmu. W niektórych przypadkach zadowalające rezultaty przyniesie właściwa pielęgnacja domowa oraz lekkostrawna dieta. Niekiedy jednak nie da się osiągnąć efektu zdrowej cery bez pomocy wykwalifikowanego kosmetologa. Na szczęście współcześnie wiele salonów kosmetycznych wykonuje w Warszawie peeling kawitacyjny. Przy jakich problemach skórnych sprawdzi się wspomniana kuracja?
Sposób na różne niedoskonałości cery
Problemy skórne w okolicach twarzy, szyi oraz dekoltu mogą być spowodowane różnymi przyczynami. Czasem głównym powodem będzie po prostu naturalny proces starzenia, objawiający się m.in. szarzeniem cery oraz zmarszczkami. Z drugiej strony, na wygląd skóry często wpływają niewłaściwa dieta oraz mała ilość czasu spędzana na świeżym powietrzu (brak odpowiedniego dotlenienia). Niezdrowy tryb życia może się zaś skończyć wystąpieniem nieestetycznych wykwitów – krostek oraz zaskórników. Ponadto, w okresie dojrzewania u wielu osób można dostrzec niedoskonałości związane z cerą trądzikową.
Uniwersalną metodą, którą stosuje się przy różnych rodzajach skóry, jest peeling kawitacyjny. Warszawa jest pełna salonów urody wykonujących ten zabieg. A kluczową zaletą wspomnianej kuracji jest możliwość dotarcia do znacznie głębszych warstw naskórka, niż w przypadku oczyszczania cery domowymi sposobami. Co więcej, peeling kawitacyjny przeprowadzany w Warszawie poprawia mikrokrążenie skóry, intensywnie odżywia oraz dotlenia.
Jak wykonuje się peeling kawitacyjny?
W największym skrócie – do wykonania peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się specjalną szpatułkę, która jest połączona ze źródłem drgań (wytwarzanym przez ultradźwięki). Za sprawą powstania fali mechanicznej, dochodzi do złuszczenia zrogowaciałych komórek naskórka oraz wypłukania z porów zalegającej wydzieliny gruczołów łojowych. Natomiast dotarcie do głębokich warstw skóry jest możliwe dzięki wystąpieniu zjawiska kawitacji. Peelingowi tego typu towarzyszy także mikromasaż, który doskonale wpływa na dotlenienie oraz odżywienie cery.
Omówiona przed chwilą kuracja uchodzi zarówno za skuteczną, jak i bezbolesną metodę oczyszczania skóry. Poza tym, peeling kawitacyjny zwiększa właściwości absorpcyjne cery (poprawia wchłanianie składników aktywnych) i świetnie przygotowuje do innych zabiegów kosmetycznych, np. eksfoliacji kwasami.
O jakich zaleceniach trzeba pamiętać?
Współcześnie peeling kawitacyjny jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów usuwania ze skóry zanieczyszczeń, martwych komórek, sebum, toksyn, bakterii czy też zrogowaciałości. Warto podkreślić, że zabieg ten nie wywołuje efektów ubocznych. Niemniej, podobnie jak w przypadku wielu innych kuracji kosmetycznych, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego. Są to m.in. ciąża, niewydolność krążenia, stany gorączkowe, aparat na zęby, opryszczka w stanie aktywnym, epilepsja oraz choroby nowotworowe.
Osobną kwestią są zalecenia, o których powinien pamiętać każdy, kto zdecyduje się skorzystać z tej kuracji. Podstawowym wymogiem jest zrezygnowanie z innych metod złuszczania już tydzień przed wykonaniem peelingu kawitacyjnego. Ponadto, przez 24 godziny od momentu przeprowadzenia zabiegu należy zrezygnować z makijażu, solarium, sauny czy też basenu.