Kaszmirowa kołdra – właściwości prozdrowotne

Kołdra, pod którą śpimy, ma ogromny wpływ nie tylko na komfort wypoczynku, ale nierzadko także na zdrowie. Wśród popularnych i polecanych materiałów, z których może być wykonana kołdra, znajduje się kaszmir. Czy warto zainwestować w kołdrę z tego materiału?

Skąd bierze się kaszmir?

Kaszmir jest wyjątkowo miękki i przyjemny w dotyku materiał pozyskiwany z wełny kóz kaszmirskich, wywodzących się z Azji Mniejszej. Nazwa tych zwierząt pochodzi od regionu zlokalizowanego w północnych Indiach.

Kaszmir jest wyjątkowo delikatny i puszysty dzięki grubości włókien wynoszącej od 16 do 18 mikrometrów. Niebarwiony kaszmir występuje w trzech kolorach: białym, szarym i brązowym.

Materiał odpowiedni dla alergików

Kołdra kaszmirowa jest odpowiednia dla alergików. Dzięki temu, że jest pozbawiona lanoliny, wykazuje działanie antybakteryjne. Dodatkowo, kaszmir jest antystatyczny, a co za tym idzie – nie przyciąga kurzu. Ta informacja może być szczególnie istotna dla osób, które cierpią na alergię właśnie na kurz.

Wyjątkowa miękkość kołder z kaszmiru

Jak już wspominaliśmy, kaszmir jest wyjątkowo miękki i delikatny w dotyku dzięki cienkim włóknom. To sprawia, że jest delikatny dla skóry i nie wywołuje podrażnień. W połączeniu z działaniem hipoalergicznym, taka cecha tego materiału sprawia, że kołdry z kaszmiru mogą być odpowiednim wyborem także dla osób o delikatnej, a nawet atopowej skórze. Kaszmirowa kołdra zadba o odpowiedni stan naskórka również dzięki działaniu termoregulacyjnemu: zmniejszona potliwość w trakcie snu pozwala na utrzymanie problematycznej skóry w odpowiednim stanie.

Kaszmir kołdra, w przeciwieństwie do modeli wykonanych ze zwykłej wełny, nie drapie, co jest ogromną zaletą dla osób, które nie przepadają za kołdrami wykonanymi z innych rodzajów wełny.

Na każdą porę roku

Kołdry wełniane z kaszmiru wykazują działanie termoregulacyjne, a co za tym idzie – sprawdzą się doskonale bez względu na porę roku. To szczególnie korzystna cecha kaszmirowych kołder: są one dość drogie, a możliwość zakupu jednej na osobę znacząco ogranicza wydatki.

Wyjątkowa trwałość materiału

Kołdra kaszmir to świetny wybór nie tylko ze względu na szereg korzystnych właściwości, ale również wysoką trwałość materiału. Kaszmir wykazuje się dużą odpornością na uszkodzenia, a co za tym idzie – posłuży nam zdecydowanie dłużej w porównaniu z pościelami wykonanymi z materiałów niższej jakości. Pościel wełniana kaszmir ulega filcowaniu w zdecydowanie mniejszym stopniu w porównaniu z innego rodzaju wełnami, co wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale również aspekty wizualne.

Pranie kołdry z kaszmiru

Kołdrę z kaszmiru należy prać zgodnie z zaleceniami na metce. Tylko i wyłącznie przy prawidłowej pielęgnacji, pościel wykonana z kaszmiru ma szansę posłużyć przez długi czas bez utraty właściwości, które są cenione przez wielu jej użytkowników.

5 1 vote
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments