Co potrafi kosiarka traktorek Cedrus?

Traktorek ogrodowy CEDRUS to idealny sprzęt do dużego ogrodu. Służy nie tylko do koszenia trawy, ale również jako sprzęt pomocniczy, do którego możemy podczepić przyczepkę lub plug do odśnieżania.

Obsługa traktorka ogrodowego CEDRUS – co potrafi kosiarka traktorek?

Traktorek ogrodowy CEDRUS to idealny sprzęt do dużego ogrodu. Służy nie tylko do koszenia trawy, ale również jako sprzęt pomocniczy, do którego możemy podczepić przyczepkę lub plug do odśnieżania. Obsługa traktorka jest na tyle prosta, że poradzi sobie z nim każda osoba nawet nie interesująca się mechaniką takich urządzeń. Intuicyjna deska rozdzielcza, dobrze oznakowane najważniejsze dźwignie i prostota obsługi przypomina prowadzenie najprostszego samochodu. Jednak bardziej zaawansowane traktorki np. z wysokim wysypem, traktorki karczownice czy traktorki z napędem na 4 koła i blokadą mechanizmu różnicowego mogą przysporzyć już trochę więcej trudności.

 

Traktorki ogrodowe z wysokim wysypem

Wysoki wysyp pozwala to przede wszystkim wysypać skoszoną trawę bezpośrednio na wysoka przyczepę bez konieczności angażowania pracy ręcznej. Wysoki wysyp działający w pełni automatycznie pozwala przyspieszyć pracę i czyni prace ogrodowe czystą przyjemnością. Funkcja wysokiego wysypu w traktorku kosiarce Cedrus Starjet UJ 102/24H w wersji PRO z napędem 4×4 ma pojemność 400 L i maksymalny zasięg pionowy do 1,8 m, co bez problemu pozwoli wysypać trawę na przyczepę ponad głową człowieka lub przesypać materiał przez wysoki płot poza działkę.

 

Centralna regulacja wysokości koszenia

Kosiarka traktorek ogrodowy jest wyposażony w dźwignię do centralnej regulacji wysokości koszenia. Regulacja jest możliwa z pozycji siedzącej, w modelu Traktorka ogrodowego Cedrus Starjet UJ 102/22H. Wysokość koszenia ma znaczenie przy dokładnej pielęgnacji trawnika oraz przy nierównym terenie. Pracując na nierównym podłożu lub na niewielkich pagórkach warto ustawić aparat tnący jak najwyżej, aby noże nie zahaczyły o ziemię. Natomiast kosząc prosty równy teren np. boisko sportowe lub pole golfowe kosisko może być ustawione jak najniżej. Wysokość koszenia różni się w traktorkach karczownicach Goliati wynosi 50-130 mm, co pozwala kosić niską trawę w ogrodzie oraz wysokie zarośla.

 

Terenowy traktorek karczownica Cedrus Goliat do trudnych zadań

Wyróżnia się terenową budową, większą mocą dzięki silników Briggs and Stratton Vanguard, napędem na 4 koła oraz szerokim agregatem koszącym nawet 132 cm. Silnik Vanguard zapewnia moc na poziomie 23 KM (pojemność 724 cm3). Traktorek jest wyposażony w wysokiej jakości przekładnię hydrostatyczna TUFF Torq K664.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments