Jakie korzyści dla zdrowia mają rajstopy przeciwżylakowe?

Rajstopy uciskowe są produktem, który na zachodzie jest popularnym sposobem na radzenie sobie z żylakiem. Wielu specjalistów twierdzi, że kompresoterapia daje lepsze rezultaty niż nawet farmaceutyki. Dlaczego warto nosić rajstopy przeciwżylakowe?

Nieleczona niewydolność żylna może być niebezpieczna

Nieleczona niewydolność żylna może przerodzić się w żylaki. Jednak powstanie nieestetycznych i widocznych śladów nie jest jedynym problemem, z którym borykają się osoby z rozszerzonymi żyłami. Żylaki są równoznaczne z niewydolnym układem zastawkowym, co powoduje, że krew w nogach w pozycji stojącej, zamiast płynąć w kierunku serca zalega w nogach, co prowadzi do dalszego rozwijania się choroby.

Osoby cierpiące na żylaki narzekają na obrzęki i opuchliznę nóg, a także ból i uczucie ciężkości nóg. Zaawansowanym stadiom niewydolności żylnej mogą towarzyszyć również owrzodzenia, egzema, stany zapalne, włóknienia skóry i oczywiście przebarwienia.

Leczenie farmakologiczne jest długotrwałe i często nie przynosi takich rezultatów, jakich oczekiwaliby pacjenci. Znacznie bardziej skuteczna jest kompresoterapia, która doceniona została przez pacjentów i lekarzy na zachodzie. W Polsce rajstopy przeciwżylakowe wciąż kupowane są z pewną dozą nieśmiałości. A niesłusznie.

Zalety noszenia rajstop przeciwżylakowych

Rajstopy przeciwżylakowe są bezinwazyjną metodą leczenia niewydolności żylnej przy użycia siły nacisku. Wyroby tego typu mogą nosić osoby w każdym stadium choroby. Zarówno te, które obserwują już bardzo rozległe żylaki na nogach, jak i te, które odczuwają na razie jedynie ból i obserwują obrzęki. Pacjenci przy pomocy lekarza mogą dobrać odpowiednią siłę ucisku rajstopy, dzięki czemu kończyna zostanie wspomożona w transporcie krwi żylnej.

Zastosowanie rajstop przeciwżylakowych pomaga uregulować krążenie krwi w kończynach, a także – poprzez kompresję i ucisk zewnętrznej powierzchni nóg – równomiernie rozkłada nacisk na ścianki. Dzięki temu osoba nosząca prawidłowo dobrane rajstopy uciskowe może pożegnać się z uporczywymi obrzękami. Ucisk na nogę powoduje także redukcję średnicy żył, a to umożliwia ponowne zamykanie zastawek – mniej krwi cofa się do kończyn dolnych, co poprawia i reguluje cyrkulację żylną.

Terapia rajstopami uciskowymi wpływa pozytywnie na cały organizm

Dzięki rajstopom uciskowym praca mięśni pacjenta w kończynach dolnych jest bardziej wydajna. Właściwie dobrane rajstopy przeciwżylakowe pomagają przeciskać zalegająca krew w stronę serca. Poprzez noszenie rajstop uciskowych zastój żylny jest zmniejszony, co przywraca prawidłową cyrkulację krwi. Objętość zalegającej krwi jest zmniejszona, a krążenie przyspieszone. Bardzo istotną zaletą rajstop uciskowych jest to, że poprawiony zostaje również przepływ krwi w żyłach głębokich, pozwala to zapobiegać zakrzepicy właśnie w tej części układu krwionośnego.

Noszenie rajstop uciskowych pozwala na redukcję widocznych oznak żylaków, a także zapobiega ich powstawaniu. Dzięki rajstopom uciskowym krew jest bardziej plastyczna, a ryzyko powstawania zakrzepów w naczyniach włosowatych jest mniejsze.

Polecam zakup rajstop przeciwżylakowych w sklepie www.Lamai.pl

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments