Jak wybrać pojemnik na płyn do dezynfekcji dłoni?

Ostatnie dwa lata pokazały, że najważniejszym elementem walki z wirusami jest higiena osobista. Czyli mycie rąk. Równie ważne okazało się też pojęcie dezynfekcji. Często sceptyczne postawy wobec tego zagadnienia zmieniły się znacząco w ciągu ostatnich dwóch lat. Gdy badania wykazały, że mydło nie zabija wszystkich bakterii i wirusów, dozownik do płynu dezynfekcyjnego stał się stałym elementem wystroju w naszych domach i we wnętrzach publicznych. 

Czy warto dezynfekować ręce?

Czy warto myć ręce, czy warto je odkażać? Odpowiedź może być tylko jedna. Wychodząc z zacisza własnego domu, zbieramy drobnoustroje ze wszystkiego, co dotykamy. Podobnie jak tysiące innych ludzi mamy kontakt z tymi samymi przedmiotami. Guziki w windzie, poręcze, klamki, automaty biletowe to pierwsze z brzegu elementy, z których dziennie korzysta naprawdę wiele osób. Dlatego dozownik na płyn do dezynfekcji rąk to pierwszy przedmiot, którego powinniśmy użyć po powrocie do domu. Nie zastanawiaj się więc nad sensem odkażania dłoni, tylko wybierz najskuteczniejsze dozowniki do dezynfekcji rąk.

Dozownik do płynu dezynfekcyjnego – rodzaje

Pojemnik do dezynfekcji rąk występuje w wersji manualnej lub automatycznej. Możemy także podzielić te urządzenia ze względu na sposób montażu. Mamy dozowniki do dezynfekcji rąk stojące (blatowe) i wiszące. Dzięki temu można zamontować taki sprzęt w każdej łazience. Z modelami wiszącymi najczęściej spotykamy się w toaletach, w przestrzeniach publicznych. Również w przypadku małej, domowej toalety jest to świetne rozwiązanie. Natomiast modele stojące znajdą swoje miejsce w większych łazienkach, gdzie dysponujemy sporą ilością przestrzeni na blacie. 

Pojemnik do dezynfekcji rąk – cechy

Dozownik do płynu dezynfekującego powinien znaleźć się w każdym domu. Dlaczego warto zdecydować się na jego zakup? Ponieważ jest to znacznie wygodniejsze i bardziej higieniczne rozwiązanie. Co więcej:

  • odmierza odpowiednią ilość płynu, istnieje możliwość ustawienia ilości jednorazowej,
  • jest łatwy w użytkowaniu i napełnianiu,
  • automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk nie wymaga dotyku – jest bardziej higieniczny,
  • może dozować spray, płyn lub żel.

Przydatne akcesoria

Dozowniki zwykle znajdują się w łazienkach, ale często spotykamy je także w innych miejscach. Każdy z nas kojarzy te pojemniki przy wejściach do restauracji czy galerii handlowej. Zwykle znajdują się na specjalnych, stabilnych stojakach lub w uchwytach ściennych. Bardzo często jeden stojak jest kompatybilny z kilkoma modelami podajników płynu. Szczególnie korzystnym rozwiązaniem jest zamontowany na stojaku bezdotykowy dozownik do dezynfekcji rąk. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie jest w pełni higieniczne i bezpieczne. 

Pojemnik do dezynfekcji rąk jest obecnie przedmiotem powszechnie stosowanym. Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało to ulec zmianie. Prawdopodobnie takie rozwiązanie zostanie z nami także po zakończeniu pandemii. Dzięki natykaniu się na podajniki co chwilę stale pamiętamy, jak ważne jest zachowanie higieny i odkażanie rąk. 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments