Jak wybrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji ciała?

Czy przywiązywanie mniejszej uwagi do troski o skórę ciała ma uzasadnienie? Niektóre z nas twierdzą, że jest ona mniej wymagająca od cery, czy szyi i dekoltu. Jednak każdego dnia nasza skóra jest narażona na działanie zanieczyszczeń i podrażnienia. Jak więc dobrać do niej odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne? Sprawdź!

Jaki typ skóry posiadasz?

Absolutna podstawa, jeśli poruszamy temat wyboru kosmetyków do ciała. Aby ustalić dokładne jej potrzeby, przyjrzyj się jej charakterystyce. Zaobserwuj skórę nie tylko na dłoniach i ramionach, ale również brzuchu, udach, łydkach i piętach. Czy ma skłonności do przesuszania się, a może jest zaczerwieniona? Jak reaguje na kosmetyki? Typ skóry możesz łatwo określić, korzystając z testu. Wtedy łatwiej będzie ci sięgnąć po dedykowane skórze kosmetyki, które możesz wybrać spośród widocznych na alkmie.com.

--- REKLAMA ---

Nawilżanie ciała w trakcie i po kąpieli – dlaczego ważna?

Naturalna bariera ochronna skóry jest zmywana podczas kąpieli. Nie ważne jak bardzo delikatny jest twój detergent – zawsze stracisz nieco ochrony. Dlatego już podczas kąpieli zamiast tradycyjnych produktów myjących korzystaj z tych powstałych na bazie olejków i w formie balsamów. To skuteczny sposób na dostarczenie skórze w różnych strefach odpowiedniego nawilżenia. Jeśli twoja skóra jest wyjątkowo wrażliwa i przesuszona możesz również skorzystać z kilku propozycji kosmetyków nawilżających po kąpieli.

Dobieraj kosmetyki pod kątem potrzeb konkretnych stref

Mężczyźni zwykle stosują jeden preparat do wszystkiego, zwłaszcza podczas kąpieli. My wiemy, dlaczego popełniają błąd, ale oduczenie ich takiego działania może być bardzo trudne. Dlatego nie musisz popełniać tych samych błędów. Skóra w strefach intymnych jest zdecydowanie bardziej wrażliwa, dlatego powinnaś mieć przynajmniej dwa kosmetyki do kąpieli właśnie pod kątem podziału na wrażliwość skóry. Zwłaszcza regularna depilacja wymaga wzmacniania podrażnionych stref, by zregenerować skórę.

Stawiaj na codzienną pielęgnację

Stosowanie kosmetyków do skóry ciała tylko sporadycznie nie przyniesie ci oczekiwanych rezultatów. O wiele lepiej jest podzielić sobie preparaty w kosmetyczce na te do stosowania codziennego i te do użycia dwa/trzy razy w tygodniu. Jeśli chcesz, by twoja skóra była jędrna, delikatna i lepiej zmagała się z codziennymi trudami dnia, wzmacniaj i pielęgnuj ją regularnie. Zobaczysz, że odwdzięczy ci się z nawiązką.

Regularnie przeprowadzaj peeling skóry i regenerację

Ze złuszczaniem martwego naskórka nie można przesadzać. Z drugiej strony nie warto też zupełnie porzucać tej czynności. Cykliczne wykonywanie peelingu ciała (np. 1 raz w tygodniu) przyczyni się do lepszego odsłonięcia jej struktury. W ten sposób kosmetyki pielęgnacyjne i wzmacniające będą miały lepszy dostęp do niej i ich działanie będzie po prostu skuteczniejsze. Pamiętaj, by ziarnistość peelingu dobierać do typu skóry – drobny do suchej a grubszy do twardszej i tłustej.

Codzienna troska o skórę ciała nie musi być wyzwaniem. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie kosmetyki i będziesz ich używać regularnie!

Więcej informacji znajdziesz na https://alkmie.com/pol_m_Produkty_Obszar-pielegnacji_cialo-201.html

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments