Jak ubrać dziecko do chrztu?

Chrzest to ważne wydarzenie w życiu rodziny. Na uroczystość zaprasza się dziadków i krewnych, czasami także przyjaciół i bliskich znajomych. Maluch jest w centrum, przyciąga spojrzenia jak magnes. Jak ubrać dziecko do chrztu? Modnie, stylowo, adekwatnie do pogody i przede wszystkim- wygodnie!

---REKLAMA ---

W jakim wieku jest dziecko?

Nasze prababki chrzciły swoje dzieci kilka dni po urodzeniu. Ubranie noworodka do chrztu zwyczajowo było białe, a widocznym elementem dekoracyjnym był ozdabiany koronką, biały becik. Dziś  w zwyczaju jest wyprawianie chrzcin najwcześniej około 3 miesiąca życia malucha. Najmniejsze dzieci zwykle śpią w kościele, przykryte kocykiem w wózku. By zapewnić im maksymalny komfort, ubieramy je w wygodne, śliczne śpioszki, lub dwuczęściowy, bawełniany komplet. Dziewczynkę można wystroić w przyjemną w dotyku sukieneczkę.

Dzieci, które skończyły 4 miesiące są już większe, rodzice często trzymają je na rękach i dlatego widać je podczas uroczystości. W tej sytuacji można sobie pozwolić na typowo odświętny strój. W sprzedaży mamy wielki wybór ciuszków dla dzieci, jednak warto zdecydować się na rzeczy najlepszej jakości. Starannie uszyte, wykonane z bezpiecznych tkanin, w każdej chwili zapewnią dziecku dobre samopoczucie. Modne ubrania do chrztu, pochodzące od znakomitych, polskich producentów można znaleźć na : https://malani.pl/52-nowa-kolekcja-niemowleca.

Strój dla dziewczynki

Małą królewnę ubieramy ślicznie, ale wygodnie. Przewiewna bluzeczka i spódniczka, lub czarująca sukienka zapewni jej wspaniały wygląd. Do stylizacji dobieramy także biały, np. ażurowy sweterek, oraz potrzebne dodatki. Tradycja zaleca biały strój, jednak można go wzbogacać także w kolory. Modny trend to dodanie barwnej wstążki, różowego kwiatka przy czapeczce, założenie np. morelowej spódniczki. Takie elementy wspaniale współgrają z bielą.

Ubranko dla chłopca

Chłopczyk może być ubrany jak prawdziwy elegant. Tradycyjny zestaw to białe spodenki i bluzeczka, jednak wybór jest znacznie bogatszy. Piękne sweterki, koszule, miękkie marynarki i spodnie zachwycają krojem i funkcjonalnością. Starsze dzieci mogą założyć także muszkę lub wygodny krawat.

By chrzciny były wspaniałym wydarzeniem, warto zaplanować wszystko z dużym wyprzedzeniem. Spokój i dobry humor rodziców udzieli się maluchowi i gościom, a wtedy wszystko przebiegnie według planu!

 

REKLAMA