Jak pozbyć się cellulitu – 3 skuteczne metody walki z cellulitem

Cellulit to problem, na który skarży się wiele kobiet bez względu na wiek, wagę, czy sposób życia. Można pokusić się o stwierdzenie, że cellulit jest prawdziwą zmorą naszych czasów. Co ciekawe, należy podkreślić, że cellulit posiadają nie tylko osoby z nadwagą czy unikające aktywności ruchowej – to mit. Cellulit dotyka również kobiety, które regularnie trenują i prowadzą zdrowy tryb życia. Warto poznać kilka sposobów, które pozwolą zredukować niechciany cellulit.

---REKLAMA ---

Dieta zwalczająca cellulit

Dieta jest bardzo ważnym elementem, którym możemy zredukować cellulit. Przede wszystkim należy odstawić wszystkie słone potrawy i ograniczyć używanie soli, gdyż zatrzymuje ona wodę w organizmie, co przyczynia się do powstawania cellulitu. Należy unikać czerwonego mięsa i zastąpić je drobiem. Należy również spożywać dużą ilość warzyw i owoców. 

Ćwiczenia eliminujące cellulit

Jednym z lepszych sposobów na pozbycie się cellulitu są oczywiście ćwiczenia. Ćwiczenia eliminujące cellulit najlepiej działają na takie części jak: uda, pośladki i brzuch. Dobrze dobrane ćwiczenia na cellulit nie tylko niwelują tkankę tłuszczową, ale zmniejszają również obrzęki oraz redukują wodę zatrzymaną w organizmie.

Jednym z bardziej efektywnych ćwiczeń na cellulit są przysiady. Należy stanąć w rozkroku na szerokość bioder. Trzymając proste plecy i ściągnięte łopatki, wykonujemy przysiad z maksymalnym wysunięciem pośladków do tyłu. Należy napiąć mięśnie brzucha. Należy wykonać 20 powtórzeń.

Kolejne ćwiczenie wykonujemy, leżąc na plecach. Ręce należy położyć wzdłuż ciała, a nogi ugiąć w kolanach tak, by stopy znajdowały się na szerokość bioder. Wypuszczając wydech, podnosimy pośladki, napinając je przez chwilę. Ćwiczenie należy wykonać 10 razy w dwóch seriach.

Jednym ze skuteczniejszych ćwiczeń jest również kręcenie hula hop. Dobrane do wagi oraz umiejętności koło hula hop należy wprawić w ruch. Doskonale wpłynie to na stan naszych pośladków. Zabawy z hula hop należy wykonywać około 15 minut.

Zabiegi na cellulit

Istnieje wiele zabiegów, które powodują zmniejszenie się cellulitu czy inaczej mówiąc – pomarańczowej skórki. Jednym z nich jest drenaż limfatyczny. Jest to swojego rodzaju specjalistyczny masaż, którego zadaniem jest poprawa przepływu limfy, co przyspiesza usunięcie z organizmu toksycznych składników. Znacząco zmniejsza cellulit i wpływa na gładkość skóry.

Warto wspomnieć również o mezoterapii, która polega na ostrzykaniu skóry mieszanką z kofeiną i wyciągiem z karczocha. Przyspiesza to spalanie tkanki tłuszczowej, co w konsekwencji prowadzi również do zmniejszenia się cellulitu. Inne zabiegi, na które warto zwrócić uwagę to mezoterapia bezigłowa, laseroterapia, czy endermologia.

Podsumowanie

Cellulit to defekt powszechny. Dla wielu kobiet to źródło kompleksów i wstydu. Można jednak pracować nad tym, by jego objawy zmniejszały się lub całkowicie wystąpiły. Łącząc wszystkie metody pozbywania się cellulitu tj. ćwiczenia, zabiegi kosmetyczne oraz dietę możemy być pewne, że nasz problem znacznie się zmniejszy i poczujemy się lepiej z sobą i swoim ciałem. 

Po więcej informacji na temat tego jak pozbyć się cellulitu zapraszamy do odwiedzenia strony Życie Bez Cellulitu na której znajdziesz skuteczne sposoby pozbycia się niechcianego cellulitu.

REKLAMA