Jak pielęgnować meble tapicerowane na co dzień?

Meble to podstawa aranżacji każdego salonu. Najprostszym sposobem na radykalną zmianę wystroju jest modyfikacja tapicerki. Jak dbać o meble tapicerowane?

Meble skórzane mają dużą liczbę zwolenników, ale fani mebli tapicerowanych zdają się stanowić większość pośród klientów salonów meblowych. Dlaczego tego rodzaju pokrycie cieszy się tak dużą popularnością? Tapicerka ma kilka trudnych do zanegowania zalet:

  • jest przyjemna w dotyku – wskaźnik miękkości zależy od doboru konkretnego materiału, ale można stwierdzić, że tapicerowane meble są w tym względzie dużo przyjemniejsze niż na przykład skóra;
  • temperatura – kolejnym atrybutem, dającym tapicerce wyższość nad skórą, jest utrzymywanie ciepłoty dzięki zastosowaniu tkanin;
  • możliwość czyszczenia domowymi sposobami – choć bywają plamy, których niełatwo się pozbyć, tkaninowe obicie zazwyczaj nie wymaga specjalistycznych środków. Czasem wystarczą domowe sposoby, innym razem – łatwo dostępne na rynku preparaty;
  • możliwość dostosowania do aranżacji wnętrza – jeśli decydujesz się na reorganizację przestrzeni i radykalną zmianę estetyki, w jakiej utrzymane jest pomieszczenie, lub po prostu znudził cię stary materiał, wystarczy jeden telefon. Doświadczony tapicer szybko wyposaży Twoje meble w nowe, wybrane przez Ciebie obicie szeroki wybór tkanin.

Jak dbać o meble tapicerowana?

Wbrew pozorom, to wcale nie takie proste. Tkaniny mogą ułatwiać wchłanianie się plam, które potem bardzo trudno usunąć – zwłaszcza takie uciążliwe zabrudzenia, jak kawa, wino czy czekolada. Z tego względu, gdy tylko powstanie zabrudzenie, należy wywabić je przeznaczonym do tego środkiem. W przypadku śladów długopisu czy tuszu, najlepszym sposobem może okazać się… zwykła gumka do gumowania, która z łatwością pochłania niechciane ślady.

Ważnym elementem dbania o meble tapicerowane jest częste ich odkurzanie. W przypadku, jeśli nie wykonujesz tej rutynowej czynności, kurz może gromadzić się w zagłębieniach tapicerki, co sprawi, że z czasem wymagane będzie czyszczenie profesjonalne. Oprócz standardowych środków do czyszczenia, odpowiednio dostosowanych do tkaniny, możesz stosować również szampon do obić. Tego typu preparat głęboko wsiąka w strukturę materiału, pozwalając na głębokie czyszczenie.

Artykuł stworzony pod przewodnictwem sklep.kameleon.pro

Innym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest umiejscowienie mebla. Często dostosowujemy je do osobistych preferencji, nie zastanawiając się na tym, jak wpłynie na stan mebla. Jeśli bowiem znajduje się on w stałym zasięgu promieni słonecznych, tkanina może szybko wyblaknąć i stracić jakość.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments