Jak funkcjonalnie wykorzystać przestrzeń w garażu dwustanowiskowym?

Projekt domu Ami II WRY1081

Posiadasz dom z garażem dwustanowiskowym i nie masz pomysłu na zagospodarowanie wolnej przestrzeni? A może jesteś w trakcie wybierania projektu domu i zastanawiasz się czy warto postawić na obiekt o tak dużej powierzchni? Przedstawiamy kilka pomysłów na jego funkcjonalne wykorzystanie.

Dlaczego warto mieć garaż dwustanowiskowy?

Posiadanie garażu z dwoma stanowiskami jest bardzo praktyczne i daje wiele możliwości. Jeżeli zastanawiasz się nad tym czy warto budować dom z takim garażem, udowodnimy Ci, że to dobra decyzja dla każdego z nas, bez względu na metraż domu i ilość mieszkańców. Być może obecnie posiadasz tylko jedno auto i głowisz się nad tym, po co Ci ta dodatkowa przestrzeń? Przede wszystkim powinieneś myśleć w tej kwestii perspektywicznie. Może i obecnie masz jeden samochód i nie odczuwasz potrzeby posiadania drugiego, ale nigdy nie wiadomo, co będzie za kilka lub kilkanaście lat. Potrzeba posiadania kolejnego pojazdu może powstać tak naprawdę w kilka chwil. Do tego czasu tę powierzchnię możesz zagospodarować w zupełnie inny sposób. Co można zrobić z takim garażem?

Idealne miejsce na narzędzia

W garażu swoje miejsce mogą mieć nie tylko samochody, ale również wszelkiego rodzaju narzędzia. Jak dobrze wiesz, dom to nie tylko sam budynek, ale również cała Twoja posesja, na której możesz mieć mniejszy lub większy ogród. Co za tym idzie, garaż dwustanowiskowy możesz wykorzystać na przechowywanie rzeczy takich jak kosiarka, grabie, szpadle i inne ogrodnicze akcesoria. Każdy, kto posiada mały garaż na jedno auto, odpowie Ci bez wahania, że ciężko jest zmieścić te wszystkie rzeczy na tak małej powierzchni. To również idealne miejsce do zimowania roślin ozdobnych, które nie tolerują niskich temperatur. Dzięki temu, że posiadasz dwa stanowiska lub zdecydujesz się na ich budowę, nie będziesz musiał inwestować w komórkę na narzędzia. Wszystkie, w postaci szpadli, a nawet kosy spalinowej bez trudu możesz umiejscowić na ścianie, wykorzystując do tego wieszaki. To pozwoli Ci zaoszczędzić przestrzeń na inne rzeczy, a trochę ich może być.

Naturalne środowisko aut i akcesoriów samochodowych

Każdy kto posiada samochód, a tym bardziej dwa, dobrze wie, że jest potrzebne trochę więcej miejsca na wszystkie rzeczy związane z autem. Wystarczy pomyśleć o samych oponach i już powstaje dylemat, gdzie je umiejscowić. Te akurat można magazynować na specjalnych hakach mocowanych do sufitu lub ściany. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze kosmetyki i inne akcesoria, w postaci prostownika, myjki wysokociśnieniowej lub dywaników samochodowych. Posiadając garaż na dwa pojazdy, nawet jeżeli masz jedno auto, będziesz mógł pozwolić sobie na swobodne przechowywanie dodatkowych narzędzi.

Warsztat

Z tak pokaźną przestrzenią bez problemu możesz urządzić sobie na jednej ze ścian warsztat z półkami na narzędzia oraz specjalnym blatem do wykonywania prac. Bez trudu znajdziesz miejsce na szafki narzędziowe, ubrania robocze lub inne rzeczy. A w jeszcze efektywniejszym zagospodarowaniu tej przestrzeni pomogą Ci półki i tablice, które wykonane są z materiałów odpornych na uszkodzenia.

Projekt domu Ami II WRY1081

Miejsce na rzeczy sezonowe i rekreacyjne

Jazda na rowerze, na nartach lub na motocyklu jest niezwykle przyjemna. Jednak nie o każdej porze roku możemy cieszyć się śniegiem lub powiewem ciepłego, letniego wiatru. Drugie stanowisko może Ci posłużyć do zimowania takich rzeczy, jak motor, rowery, narty lub sanki. Te drugie, możesz też zawiesić pod sufitem lub na ścianie i zyskasz wtedy jeszcze więcej miejsca. Jeżeli jeździsz motocyklem, to dobrze wiesz, że ta pasja wymaga nie tylko dwóch kółek, ale również odpowiednich ubrań. W dużym garażu, za pomocą specjalnej szafki lub wieszaka, będziesz mógł przechowywać swój kombinezon i kask. Dzięki odpowiedniemu metrażowi zaparkujesz sporych rozmiarów maszynę. Będziesz też miał gdzie trzymać wszystkie narzędzia, włącznie z podnośnikiem na jednokołowiec. A kiedy przyjdzie lato, znajdzie się tam również miejsce na narty oraz bagażnik dachowy.

Spiżarnia lub pralnia w garażu

W ten sposób również warto wykorzystać wolne miejsce. Jeżeli tylko zechcesz, możesz wydzielić osobne pomieszczenie w garażu i urządzić tam spiżarnię oraz miejsce na warzywa i owoce z przydomowego ogródka. Możesz też zrobić oddzielne pomieszczenie na pralnię i suszarnię.

Projekty domów z garażem dwustanowiskowym to idealne rozwiązanie właściwie dla każdego z nas. Taką przestrzeń można wykorzystać do wielu celów, jak chociażby przechowywania nart, sprzętu ogrodniczego, zimowania roślin lub zaaranżować ją jako warsztat, pralnię lub spiżarnię. W efektywnym i funkcjonalnym rozmieszczeniu wszystkich rzeczy pomogą Ci specjalne półki naścienne, haki i wieszaki. Dzięki wykorzystaniu kilku sprytnych patentów, będziesz mógł pomieścić to wszystko w swoim garażu i zachować do tego miejsce na drugie auto. Taki garaż to duże możliwości, a jedyne co może Cię ograniczać, to wyobraźnia.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments