Jak ekspresowo wysłać paczkę do Anglii?

W dzisiejszych czasach możemy nie tylko podróżować w najdalsze zakątki świata, ale także bez problemu nadać paczkę w niemal dowolne miejsce. Z Polski najczęściej wysyłamy przesyłki do krajów europejskich, takich jak Niemcy czy Anglia. W zasadzie nadawanie paczek za granicę nie różni się zbytnio od przesyłek krajowych, ale mimo to powinniśmy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii.

Na różne sposoby

Wiele osób przez długi czas stara się wybrać najbardziej korzystną ofertę, przeglądając strony WWW kilku dostawców. Okazuje się jednak, że dużo prostszym sposobem jest skorzystanie ze specjalnych serwisów, w których znajdziemy informacje o największych firmach kurierskich. Dzięki temu szybko odszukamy najkorzystniejszą ofertę i dowiemy się o specyfikacji paczek. Należy bowiem pamiętać, że często w zależności od dostawcy wielkość dozwolonych przesyłek będzie różna.

Krok po kroku

Decydując się na wysłanie przesyłki do Anglii, czy innego europejskiego kraju przy pomocy serwisów wysyłkowych musimy uzupełnić specjalny formularz, w którym wpiszemy dane swoje oraz odbiorcy. Dokładnie sprawdźmy te informacje, tak aby paczka na pewno dotarła pod właściwy adres. Zanim jednak przejdziemy do wypełnienia dokumentów skupmy się na samej przesyłce. Będziemy poproszeni o zapakowanie jej w kartonowe pudełko o regularnym kształcie. Jeśli okaże się, że opakowanie jest nieco za duże powinniśmy wypełnić pustą przestrzeń na przykład starą gazetą. Bardzo ważne jest, by przesyłana rzecz nie mogła się poruszać w pudełku. Jeśli o to nie zadbamy towar może się uszkodzić, a nawet zniszczyć. W przypadku gdy wysyłamy delikatne rzeczy dodajmy naklejkę ostrzegawczą na pudełku.

Zamówienie kuriera do Anglii jest dość proste, ponieważ raczej nie będziemy musieli wypełniać żadnych dodatkowych dokumentacji dotyczących cła. Wystarczy dobrze oznakowana i zabezpieczona paczka. Oczywiście taką przesyłkę również bez problemu możemy śledzić. Wystarczy wpisać specjalny kod na stronie, przez którą dokonaliśmy wysyłki.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments