Jak dbać o meble tapicerowane?

Co łączy przytulne sofy, miękkie i wygodne krzesła oraz stylowe fotele? Tapicerka! Obicie z materiału sprawia, że meble w salonie, gabinecie lub sypialni wprost zapraszają do wypoczynku. Jeśli chcesz umieścić meble tapicerowane w swoim domu, sprawdź, jak o nie dbać.

--- REKLAMA ---
  1. Szybkie usuwanie plam z tapicerki
  2. Pranie tapicerek

Tapicerowane meble należą do jednych z najpopularniejszych elementów wykończenia wnętrz. Umieszcza się je zwłaszcza w pomieszczeniach, w których spędza się czas na relaksie. Jak zadbać o meble tapicerowane, by służyły jak najdłużej?

Szybkie usuwanie plam z tapicerki

Ważnym elementem dbałości o meble tapicerowane jest szybkie usuwanie zabrudzeń, które się na nich pojawiają. Plamy z jedzenia i napojów powinno się spierać na bieżąco. W tym celu do czyszczenia można użyć wilgotnej gąbki lub ściereczki z dodatkiem łagodnego detergentu. Na niektórych materiałach, których używa się do obijania mebli z oferty https://mebelhome.pl/ , można zastosować również specjalnej pianki do czyszczenia. Taką piankę nakłada się na materiał, a po upływie kilkunastu minut wciera się w mebel. Dzięki temu plama szybko znika.

W przypadku plam z wina, kawy lub herbaty, można zastosować sól. Grubą warstwą soli posypuje się zabrudzenie, a następnie energicznie się pociera. W ten sposób barwniki z napoju nie wnikają wgłąb tkaniny, a sofa lub krzesła dostępne na https://mebelhome.pl/pl/c/KRZESLA/55 są gotowe do dalszego użytkowania bez konieczności czasochłonnego prania. Piankę można wykorzystywać również do prania dywanów, dzięki czemu jeden preparat czyszczący znajduje w domu kilka zastosowań.

Pranie tapicerek

Raz na kilka miesięcy powinno się wyprać tapicerkę każdego mebla. Podczas prania usuwa się z niej kurz, roztocza, resztki jedzenia oraz różnego rodzaju plamy. Meble dostępne na https://mebelhome.pl/pl/c/SOFY/115 można prać ręcznie lub za pomocą odkurzaczów piorących. Do prania powinno się wykorzystywać wyłącznie detergenty przeznaczone do tego celu. Używanie do czyszczenia obicia mebli zwykłych proszków do prania sprawia, że ich drobinki wnikają w tkaninę, co może powodować reakcje alergiczne u domowników.

Powinno się pamiętać, że niektóre zabrudzenia z mebli tapicerowanych usuwa się na sucho. Do czyszczenia używa się wtedy szczotek z miękkim włosiem. Szczotka umożliwia wyczyszczenie resztek jedzenia nawet z welurowych tapicerek, które po praniu na mokro stają się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Dzięki temu każdy materiał można łatwo wyczyścić z plam, co wydłuża okres żywotności mebli i sprawa, że zawsze prezentują się elegancko.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments