Jak dobrze wybrać ubezpieczenie domu online?

Kupiłeś swój wymarzony dom. Urządziłeś go i wreszcie zaczynasz cieszyć się urokami życia poza miastem. Niestety, sen z powiek spędzają Ci czarne wizje włamania, gradobicia, a także zalania przez pobliską rzekę. Jeśli chcesz spać spokojnie, pomyśl o odpowiedniej polisie. Podpowiadamy, jak możesz szybko i wygodnie zawrzeć ubezpieczenie domu online.

Co wziąć pod uwagę decydując się na ubezpieczenie domu online?

Jeśli chcesz korzystnie ubezpieczyć swoje mienie, warto przedtem wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. To podstawowy dokument definiujący zakres ubezpieczenia. Ponadto sprawdź listę wyłączeń, czyli sytuacji, w których nie możesz liczyć na pomoc Towarzystwa Ubezpieczeniowego, a także wysokość sumy ubezpieczenia.

Ponadto zrób spis wszystkich posiadanych przedmiotów, które chciałbyś objąć ubezpieczeniem i wyceń je. Wreszcie zastanów się, na jaką kwotę chciałbyś ubezpieczyć swój dobytek. Biorąc pod uwagę to, aby ewentualne odszkodowanie pozwoliło C przywrócić go do stanu sprzed wystąpienia szkody. 

Przed czym chroni ubezpieczenie domu online?

Ubezpieczeniem objęty jest nie tylko Twój dom, ale również garaż, budynki gospodarcze, a także obiekty małej architektury. Ponadto polisa dotyczy ruchomości znajdujących się w Twoim domu, czyli mebli, sprzętu elektronicznego, ubrań, a także sprzętu sportowego czy rehabilitacyjnego.

Ubezpieczenie domu online chroni Cię na wypadek zdarzeń losowych, kradzieży, rabunku lub dewastacji.

Zatem jeśli w Twój dom uderzy piorun lub wjedzie w niego samochód, możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Odszkodowanie dostaniesz również w przypadku wystąpienia szkód powstałych wskutek gradu, deszczu nawalnego, powodzi, osunięcia się ziemi, a także pożaru.

Podczas Twojej nieobecności ktoś włamał się do domu i wyniósł cenne przedmioty? Także i w tej sytuacji możesz być spokojny o odszkodowanie.

Polisę ubezpieczenia domu online możesz także rozszerzyć o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zarówno dla Ciebie, jak również dla pozostałych domowników, a także pakiet assistance.

W ramach tego rozszerzenia możesz liczyć na pomoc specjalistów w zakresie usunięcia awarii, organizacji drobnych napraw, czy transportu mienia.

Zatem jeśli w wyniku uderzenia pioruna doszło do awarii i jesteś bez prądu, ubezpieczyciel przyśle do Ciebie elektryka. 

Kiedy polisa ubezpieczenia domu online nie zadziała? 

Niestety, katalog wyłączeń jest stosunkowo duży. Możesz nie uzyskać odszkodowania w sytuacji, kiedy szkoda była efektem:

  • złego stanu technicznego nieruchomości,
  • ulokowania domu na terenach zalewowych,
  • osunięcia się ziemi będącego efektem szkód górniczych,
  • osiadania gruntu,
  • przesiąkania wód gruntowych i opadowych,
  • nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej,
  • naturalnego zużycia nieruchomości,
  • nienależytego zabezpieczenia mienia,
  • kradzieży nieposiadającej znamion włamania. 

Ponadto zapomnij o odszkodowaniu, jeżeli u siebie w domu prowadziłeś sklep internetowy i łupem złodzieja padł towar, którym handlujesz.

Nie uzyskasz go również, jeżeli skradziono kamienie lub metale szlachetne, papiery wartościowe, dzieła sztuki i antyki, a także dokumenty oraz rękopisy. 

Jak zawrzeć polisę ubezpieczenia domu online? 

Przed wykupieniem polisy porównaj opcje dostępne na rynku i wybierz tę najkorzystniejszą. Najwygodniej kupisz ubezpieczenie przez internet, bez potrzeby wychodzenia z domu. Taką możliwość daje TU Europa.

Wystarczy, ze wejdziesz na stronę:  https://tueuropa.pl/spokojny-dom.htm.

Wybierz interesujący Cię pakiet: Standard, Komfort lub Premium. Następnie wypełnij wniosek, opłać ubezpieczenie domu online i sprawdź maila. Po kilku minutach gotowa polisa będzie na Ciebie czekała.

 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments