Jak dobrze wybrać ubezpieczenie domu online?

Kupiłeś swój wymarzony dom. Urządziłeś go i wreszcie zaczynasz cieszyć się urokami życia poza miastem. Niestety, sen z powiek spędzają Ci czarne wizje włamania, gradobicia, a także zalania przez pobliską rzekę. Jeśli chcesz spać spokojnie, pomyśl o odpowiedniej polisie. Podpowiadamy, jak możesz szybko i wygodnie zawrzeć ubezpieczenie domu online.

--- REKLAMA ---

Co wziąć pod uwagę decydując się na ubezpieczenie domu online?

Jeśli chcesz korzystnie ubezpieczyć swoje mienie, warto przedtem wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. To podstawowy dokument definiujący zakres ubezpieczenia. Ponadto sprawdź listę wyłączeń, czyli sytuacji, w których nie możesz liczyć na pomoc Towarzystwa Ubezpieczeniowego, a także wysokość sumy ubezpieczenia.

Ponadto zrób spis wszystkich posiadanych przedmiotów, które chciałbyś objąć ubezpieczeniem i wyceń je. Wreszcie zastanów się, na jaką kwotę chciałbyś ubezpieczyć swój dobytek. Biorąc pod uwagę to, aby ewentualne odszkodowanie pozwoliło C przywrócić go do stanu sprzed wystąpienia szkody. 

Przed czym chroni ubezpieczenie domu online?

Ubezpieczeniem objęty jest nie tylko Twój dom, ale również garaż, budynki gospodarcze, a także obiekty małej architektury. Ponadto polisa dotyczy ruchomości znajdujących się w Twoim domu, czyli mebli, sprzętu elektronicznego, ubrań, a także sprzętu sportowego czy rehabilitacyjnego.

Ubezpieczenie domu online chroni Cię na wypadek zdarzeń losowych, kradzieży, rabunku lub dewastacji.

Zatem jeśli w Twój dom uderzy piorun lub wjedzie w niego samochód, możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Odszkodowanie dostaniesz również w przypadku wystąpienia szkód powstałych wskutek gradu, deszczu nawalnego, powodzi, osunięcia się ziemi, a także pożaru.

Podczas Twojej nieobecności ktoś włamał się do domu i wyniósł cenne przedmioty? Także i w tej sytuacji możesz być spokojny o odszkodowanie.

Polisę ubezpieczenia domu online możesz także rozszerzyć o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zarówno dla Ciebie, jak również dla pozostałych domowników, a także pakiet assistance.

W ramach tego rozszerzenia możesz liczyć na pomoc specjalistów w zakresie usunięcia awarii, organizacji drobnych napraw, czy transportu mienia.

Zatem jeśli w wyniku uderzenia pioruna doszło do awarii i jesteś bez prądu, ubezpieczyciel przyśle do Ciebie elektryka. 

Kiedy polisa ubezpieczenia domu online nie zadziała? 

Niestety, katalog wyłączeń jest stosunkowo duży. Możesz nie uzyskać odszkodowania w sytuacji, kiedy szkoda była efektem:

  • złego stanu technicznego nieruchomości,
  • ulokowania domu na terenach zalewowych,
  • osunięcia się ziemi będącego efektem szkód górniczych,
  • osiadania gruntu,
  • przesiąkania wód gruntowych i opadowych,
  • nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej,
  • naturalnego zużycia nieruchomości,
  • nienależytego zabezpieczenia mienia,
  • kradzieży nieposiadającej znamion włamania. 

Ponadto zapomnij o odszkodowaniu, jeżeli u siebie w domu prowadziłeś sklep internetowy i łupem złodzieja padł towar, którym handlujesz.

Nie uzyskasz go również, jeżeli skradziono kamienie lub metale szlachetne, papiery wartościowe, dzieła sztuki i antyki, a także dokumenty oraz rękopisy. 

Jak zawrzeć polisę ubezpieczenia domu online? 

Przed wykupieniem polisy porównaj opcje dostępne na rynku i wybierz tę najkorzystniejszą. Najwygodniej kupisz ubezpieczenie przez internet, bez potrzeby wychodzenia z domu. Taką możliwość daje TU Europa.

Wystarczy, ze wejdziesz na stronę:  https://tueuropa.pl/spokojny-dom.htm.

Wybierz interesujący Cię pakiet: Standard, Komfort lub Premium. Następnie wypełnij wniosek, opłać ubezpieczenie domu online i sprawdź maila. Po kilku minutach gotowa polisa będzie na Ciebie czekała.

 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments