Inteligentny dom – Co to jest HEMS?

W dzisiejszych czasach oszczędzanie energii to priorytet. Szczególnie duży wpływ na poprawienie efektywności energetycznej mają właściciele domków. Można mniej podkładać węgla czy oleju do kotła grzewczego, wyłączać bojler, gasić światła po wyjściu z pokoju itd. Zapanowanie nad tym wszystkim jest jednak trudne, zarówno pod względem logistyki, jak i organizacji zadań domowych, Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest inteligentny dom, w którym zawsze jest przytulny klimat, a koszty użytkowania są o wiele mniejsze.

Inteligentny dom – automatyka na najwyższym poziomie

Inteligentny dom stwarza przytulne i komfortowe miejsce do mieszkania. To innowacyjna automatyka domowa, dzięki której ograniczasz koszty zużycia surowców i energii. Taki dom to również wysoki poziom bezpieczeństwa, które jest możliwe dzięki zamontowanym czujnikom i monitoringom. Co jeszcze zyskujesz, decydując się na rozwiązanie smart home? Przede wszystkim wolność, której nie ogranicza obowiązek włączania i wyłączania różnych urządzeń każdego z osobna kilkanaście razy dziennie. Nie musisz martwić się o to,  jaką temperaturę utrzymać w domu i tym, czy będzie w nim ciepło po powrocie z pracy, czy z wyjazdu.

--- REKLAMA ---

Jak to możliwe? Dzięki inteligentnemu systemowi, w oparciu o który działa inteligentny dom, wszystkie sprzęty podłączone są do jednej wspólnej sieci. Po podpięciu urządzenia działają automatycznie bez konieczności ingerencji użytkownika. Jeśli jednak wolisz samodzielnie sterowanie domem, zrobisz to z pozycji pulpitu własnego smartfona, panelu ściennego lub jednego guzika. Pod jeden zdalny system obsługi inteligentnego domu można podpiąć nie tylko urządzania AGD, ale też oświetlenie, rolety, wentylację i bramy. Prawda, że proste?

Stwórz sobie przytulne i bezpieczne mieszkanie

Inteligentny dom to także automatyczne sterowanie multimediami. Twoja pralka i lodówka mogą uruchomić się wtedy, kiedy jest niższa taryfa energetyczna. Automatyczny odkurzacz uruchomi się, gdy opuścisz dom, czyli możesz zapomnieć o samodzielnym odkurzaniu i traceniu czasu na coś, czego nie lubisz. Natomiast wyjątkowo klimatyczny nastrój stworzysz w swoim salonie, kiedy zaczniesz popołudniową czy nocny maraton filmowy. Po włączeniu telewizora automatyczne rolety zaciągną się i zmniejszy się intensywność światła. W kinowych warunkach relaks na pewno będzie pełniejszy i to bez schodzenia z wygodnej sofy czy fotela.

Automatyczne sterowanie oświetleniem to znaczne udogodnienie i oszczędność. Ale to nie wszystko, bo inteligentny dom to także sterowanie dźwiękiem w każdym pomieszczeniu. Połączenie z systemem audio i nagłośnieniem wszystkich pokoi sprawi, że Twoja obecność będzie rozpoznawalna przez system. Po wejściu do pomieszczenia będzie witała Cię ulubiona muzyka, co na pewno wpłynie na poprawę Twojego nastroju.

Inteligentny dom i niezawodny HEMS

Czy wiesz, że system HEMS to innowacyjna technologia zarządzania energią w Twoim domu? Dzięki HEMS masz wszystko pod kontrolą i to często bez Twojej ingerencji w pracę poszczególnych urządzeń. Kontrolowanie dużej ilości różnorodnych źródeł światła staje się prostsze niż kiedykolwiek. Taki monitoring może odbywać się również w formie zdalnej, co jest dużym ułatwieniem dla domowników. Jeśli jesteś poza domem, system będzie od czasu do czasu włączał i wyłączał światło. Oprócz tego zaciągnie rolety, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa.  Inteligentne włączniki, gniazdka i czujniki ruchu pomogą Ci zmniejszyć koszty za energię i zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Tak działa inteligentny dom. System pracuje za Ciebie, cały dzień monitorując pracę urządzeń. Zyskujesz więcej wolnego czasu dla siebie i poczucie wyjątkowego komfortu w miejscu zamieszkania. Ograniczasz koszty utrzymania domu i masz pewność, że podczas Twojej nieobecności Twój inteligentny dom jest bezpieczny.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments