Inteligentna folia na szyby jako alternatywa dla firanek i zasłon w Twoim domu

Każdy z nas, przynajmniej od czasu do czasu, szuka nowych rozwiązań dla swojego domu. Czasami kierujemy się estetyką, a czasami funkcjonalnością, jeśli przychodzi nam wybrać nowe dodatki, dekoracje czy sposób wykończenia poszczególnych pomieszczeń. Jeszcze do niedawna pojawiały się nowe propozycje dla niemal wszystkich elementów wnętrz, z wyjątkiem firanek i zasłon na oknach, które nie są zbyt estetyczne i nie do końca pasują do nowoczesnych przestrzeni. Na szczęście rozwój technologii zapewnił nam w końcu stylowe i funkcjonalne rozwiązanie – jest nim inteligentna folia na szyby. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Jak dokładnie działa folia matowa (mleczna) na okna?

---REKLAMA ---

Inteligentna folia na szyby alternatywą dla firanek i zasłon

Z jednej strony trudno nam sobie wyobrazić okna w naszym domu lub mieszkaniu bez firanek, zasłon i różnego rodzaju rolet i żaluzji, jednak z drugiej większość z nas po prostu ich nie lubi, traktując je jako zło konieczne. Nic w tym dziwnego, ponieważ posiadają wiele wad, które utrudniają codzienne życie zamiast je ułatwiać. Poza tym, że wymagają dość częstego prania i prasowania, zbierają również bardzo duże ilości kurzu i roztoczy. Jest to bardzo niekorzystne rozwiązanie nie tylko dla alergików, ale dla wszystkich Domowników.

Ich kolejną wadą jest to, że powinny nadawać wnętrzom przyjaznego i ciepłego klimatu, jednak najczęściej po prostu go niszczą. Nie pasują bowiem do bardziej nowoczesnych przestrzeni, sprawiając, że wyglądają one groteskowo. Jednak największą wadą, jaka wiąże się z firankami i zasłonami, jest to, że powinny służyć do zasłaniania okien, aby osoby niepożądane nie mogły zobaczyć wnętrz domu. Zabierają jednak całe naturalne światło słoneczne. To właśnie dlatego naukowcy przez wiele lat szukali dla nich alternatywy.

Jak dokładnie działa folia matowa (mleczna) na szyby?

Inteligentna folia na szyby jest tak niezwykle cienka i przezroczysta, że po zamontowaniu jej na oknach staje się praktycznie niewidzialna dla ludzkiego oka. W środku niej znajdują się jednak niewielkie przewody elektryczne, które można sterować za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie lub dedykowanemu jej pilotowi. Gdy tylko stwierdzimy, że chcemy, aby wnętrza naszego domu stały się niewidoczne dla osób postronnych, możemy ją aktywować – natychmiast folia matowa stanie się mleczna, co ochroni naszą prywatność.

Co ważne, nie zatrzyma ona jednak naturalnych promieni słonecznych, dzięki czemu wnętrza domu pozostaną odpowiednio i dostateczne doświetlone. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo estetyczne, funkcjonalne i do tego niezwykle praktyczne, dzięki czemu będzie pasowało przede wszystkim do nowoczesnych przestrzeni, a także urządzonych w dowolnie wybranym przez nas stylu. W momencie natomiast, gdy zechcemy odsłonić okna, wystarczy ponownie użyć pilota lub aplikacji, a inteligentna folia na szyby zmieni swój kolor na przezroczysty. Dzięki niej będziemy mogli w pełni zrezygnować z tradycyjnych metod zasłaniania okien, takich jak firanki, zasłony i różnego rodzaju rolety.

REKLAMA