Import towaru z Chin – jak to wygląda?

Obecnie na polskim rynku bardzo popularne są towary z Chin. Choć kiedyś kojarzyły się one ze słabą jakością i plastikiem, to teraz nie jest to prawdą. Towary z Chin można znaleźć w świetnych cenach za bardzo dobre wykonanie. Dlatego tak wiele firm w Polsce decyduje się na import produktów. Jeśli nie jesteś przekonany co do jakości tychże towarów, możesz zdecydować się na zamówienie próbek. To ułatwi Ci podjęcie decyzji co do podjęcia współpracy z Chinami. Jak to zrobić?

--- REKLAMA ---

Jak sprowadzić towar z Chin?

Wiele chińskich producentów oferuje wysyłkę próbek do naszej firmy. Pozwala to na zapoznanie się z dostępnym towarem i podjęcie dłuższej współpracy. Jednak aby sprowadzić produkty z Chin potrzebujemy pośrednika, firmy kurierskiej. Tutaj można z powodzeniem skorzystać z usług Allekuriera. Firma ta oferuje import paczek małych i średnich. Jedna przesyłka nie może przekraczać 70kg. Jednak taka waga z powodzeniem pozwala na dostarczenie próbek towarów.

Allekurier oferuje odebranie przesyłki od nadawcy w Chinach i dostarczenie jej pod wskazany adres w Polscy. Niczym nie musimy się przejmować, niczego załatwiać. To bardzo komfortowy sposób importowania przesyłek.

Jak wygląda import towarów z Chin do Polski?

Firma importująca towary do Polski z Chin zajmuje się całą logistyką. Osoba zlecająca import z Chin zleca wykonanie danej usługi i czeka aż przesyłka dotrze do kraju. Allekurier zajmuje się odebraniem przesyłki od nadawcy, odprawą celną w Chinach oraz Polsce, dostarczeniem towaru pod wskazany adres. Odprawa celna w Chinach jest wliczona w cenę usługi, jednak warto wiedzieć kilka istotnych informacji na temat odprawy celnej w naszym kraju.

Istotne informacje o odprawie celnej w Polsce

Są dwa rodzaje produktów, które sprowadzamy do kraju: handlowe oraz niehandlowe. Te pierwsze możemy sprowadzać tylko wtedy, gdy prowadzimy działalność gospodarczą lub jako firma. Powinniśmy także wiedzieć, jakie dokumenty są wymagane podczas odprawy celnej w Polsce. Są to: odpowiednio wypełniona faktura handlowa, packing list, certyfikat CE (dla produktów elektronicznych), certyfikat pochodzenia (dla niektórych produktów, np. ubrania), ewentualne licencje i pozwolenia, potwierdzenie zapłaty za towar.

Jest to bardzo ważne, aby dopilnować wszystkich formalności związanych z odprawą celną. Jakiekolwiek braki przedłużą działanie Urzędu Celnego i opóźnią dostarczenie do nas towarów.

Szybko i bezpiecznie – sprowadzaj towary z Chin

Oferta Allekurier to idealny sposób na sprawdzenie, czy dany towar odpowiada Twoim wymaganiom. Będziesz mógł łatwo podjąć decyzję, czy podjąć dłuższą współpracę z danym producentem. Warto zainwestować w towar z Chin i rozpocząć jego import. Pamiętaj o formalnościach, dopilnuj wszystkich dokumentów i ciesz się sprawną i szybką współpracą. Wszystko to w korzystnych cenach. Nie bój się nowych rzeczy. Jeśli masz jakieś pytania, specjaliści importowania przesyłek kurierskich odpowiedzą na nie. Z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments