Gdzie szukać pracy jako magazynier?

Wykonywanie profesji magazyniera to świetny sposób na zdobycie doświadczenia oraz ogólny rozwój zawodowy. Z tego powodu wiele osób szuka zatrudnienia w takim charakterze. Aby znaleźć ciekawe oferty pracy w branży, warto zwrócić uwagę na kilka typów pracodawców.

Firmy z branży logistycznej i centra dystrybucyjne

Praca na magazynie jest dostępna przede wszystkim w wyspecjalizowanych przedsiębiorstwach zajmujących się składowaniem i logistyką. Wśród takich podmiotów można znaleźć zarówno małe, jak i duże firmy. Mniejsi „gracze” oferują zazwyczaj dość kameralną i rodzinną atmosferę. Wyjątkowo korzystne warunki zatrudnienia proponują jednak przede wszystkim te największe przedsiębiorstwa – często oprócz podstawowej pensji można w nich liczyć na korzystne premie, pakiet atrakcyjnych benefitów pozapłacowych oraz inne udogodnienia.

Aby znaleźć pracę w firmie z branży logistycznej lub magazynowej, warto skupić się na przeglądaniu aktualności na portalach z ogłoszeniami – zarówno tych o charakterze lokalnym, jak i ogólnopolskim. Można również śledzić informacje, jakie pojawiają się wokół znanych przedsiębiorstw z tego sektora. Jednym z liderów rynku jest w tym przypadku Amazon, który ma hale magazynowe w różnych miejscach w Polsce. W 2021 roku ma otworzyć kolejne duże centrum logistyczne, tym razem w Świebodzinie. To dobra okazja do znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia, ponieważ ma tam powstać przeszło 1000 wakatów. Aby sprawdzić, czy przedsiębiorstwo prowadzi aktualnie rekrutację, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Amazon Świebodzin praca”. W podobny sposób można też szukać zajęcia zarobkowego w innych firmach i w różnych regionach kraju.

Oprócz podmiotów wyspecjalizowanych w świadczeniu usług logistycznych pracę jako magazynier oferują także centra dystrybucji, które funkcjonują m.in. przy znanych supermarketach. Zatrudnienia w takich miejscach również najlepiej szukać przez Internet.

Przedsiębiorstwa outsourcingowe

Ciekawym miejscem zatrudnienia dla magazyniera może być przedsiębiorstwo, które zajmuje się outsourcingiem usług magazynowych. Tego typu miejsca oferują innym firmom kompleksową obsługę logistyki. Zewnętrzne podmioty mogą więc się do nich zwrócić i niejako „wynająć” halę magazynową, odpowiedni sprzęt oraz pracowników. Z perspektywy osób, które poszukują pracy, takie rozwiązanie może przynieść szereg ciekawych możliwości i doświadczeń.

Firmy zajmujące się logistyką zlokalizowane za granicą

Wyjątkowo opłacalnym rozwiązaniem może się okazać poszukanie pracy w charakterze magazyniera za granicą. Takie zajęcie często jest wtedy bardzo dobrze płatne. Warto przy tym wiedzieć, że oferty zatrudnienia dla Polaków, często nawet bez konieczności znajomości języka, proponują pracodawcy z wielu krajów, m.in. Niemiec i Holandii. W takim przypadku ogłoszeń najlepiej szukać przez stronę sprawdzonej agencji zatrudnienia. Skorzystanie z pomocy takiego podmiotu zapewnia legalność pracy, a także pełne bezpieczeństwo wyjazdu.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nelson
Nelson
3 lat temu

U nas w wielkopolskiem nie ma zbyt wielu mozliwości, tym bardziej warto skupić się na tych topowych firmach, żeby nie przegabić okazji. Do polecenia jest na pewno imex logistics. Każdy wie jak pracuje się na magazynie, tutaj stres jest na takim samym poziomie, ale to co działa w firmie bez zarzutu to organizacja. Każdy ma swoje zadania, każdy odpowiada za konkretne rzeczy – dzięki temu pracuje się sprawniej, a dodatkowo warunki zatrudnienia są całkiem zacne