Doskonałe narzędzia spawalnicze

Specjaliści, którzy szukają najlepszej jakości narzędzi, jak i amatorzy, którzy wyposażają warsztaty w specjalistyczne narzędzia lubią korzystać ze sprawdzonych marek. Dlatego właśnie na rynku funkcjonują firmy, które są znane z produkcji konkretnych urządzeń. Stają się więc liderami, a charakterystyczne logotypy są gwarancją najlepszych wyborów. Firma Paton jest liderem na rynku spawarek MIG/MAG, MMA I TIG.

  1. Idea marki Paton
  2. Produkty Paton

Idea marki Paton

Firma Paton https://paton.com.pl to zakład, który rozwija się od lat, produkując doskonałej jakości sprzęt spawalniczy. Wykorzystuje najnowsze technologie, ale także doświadczenie pracowników i ich zaangażowanie. Dzięki temu stale może być liderem na rynku. To właśnie lata ciężkiej pracy i stałe inwestycje w edukację, podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz unowocześnianie linii produkcyjnych sprawiły, że niezmiennie produkty są w czołówce najlepszych w branży nie tylko na terenie Polski. Paton zatrudnia zdolnych inżynierów, projektantów, ekspertów w dziedzinie marketingu, sprzedaży i wsparcia klienta i to właśnie na zaangażowaniu pracowników buduje strategię rozwoju. Duże znaczenie przywiązuje również do dbania o zdrowie i bezpieczeństwo kadry, ale również ochronę zasobów oraz środowiska naturalnego.

Produkty Paton

Paton jest liderem w produkcji artykułów spawalniczych. Przede wszystkim bez problemu można znaleźć maszyny, które pozwalają pracować z różnymi materiałami. To właśnie łączenie metalowych elementów niewielkiej grubości za pomocą cienkiej, elastycznej spoiny jest celem pracy spawalniczej. Najczęściej tę metodę wykorzystuje się przy łączeniu arkuszy blachy i rur cienkościennych. Takie połączenie musi być nie tylko precyzyjne i estetyczne, ale przede wszystkim wytrzymałe. Warto zwrócić uwagę, że wykorzystywane są one zarówno na materiałach wewnątrz budynków, jak i zewnętrznych. Spawarka inwertorowa wykorzystuje spawanie metodą TIG, czyli zamiast drutu spawalniczego spoiwem staje się specjalna wolframowa, nietopliwa elektroda. Czasem mogą to być także inne materiały spawalnicze. Cały proces odbywa się w osłonie gazowej, najczęściej w towarzystwie argonu lub jego mieszanki z helem. Inny sposób wykorzystują urządzenia MIG/MAG. Przede wszystkim przeznaczone są one do łączenia metodą łuku elektrycznego. Powstaje on między materiałem spawanym a drutem spawalniczym w osłonie gazowej z CO2, argonu lub innych odpowiednio dobranych mieszanek gazowych. Same druty mogą być lite lub rdzeniowe, a urządzenie różnią się chociażby wysokością napięcia zasilającego. Spawarki najczęściej wykorzystywane są przy pracach naprawczych przy łączeniu rodzaju konstrukcji ze stali niskowęglowych, stopowych, nierdzewnych i kwasoodpornych a także do spawania aluminium oraz jego stopów. To sprzęt wykorzystywany w gospodarstwach domowych, małych warsztatach jak i dużych zakładach przemysłowych.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments