Dlaczego coraz chętniej korzystamy z oferty lokali gastronomicznych?

Z raportu opublikowanego przez „Rynek Gastronomiczny w Polsce” wynika, że Polacy coraz chętniej korzystają z możliwości skorzystania z oferty najróżniejszych punktów gastronomicznych. Średnio wydajemy na tego typu przyjemności 98 zł miesięcznie. Co ciekawe, z badania wynika, że nie zwiększa się liczba osób, które korzystają z gastronomii, za to ci, którzy chadzają do restauracji, barów i innych lokali, robią to częściej. Zbadano również opinię mieszkańców większych ośrodków na temat zaplecza gastronomicznego. Bardzo pozytywnie wypadło na tym tle Trójmiasto. Zdecydowana większość ankietowanych uważa, że dostępność do różnego typu lokali gastronomicznych jest wystarczająca.

Zmiany społeczno-demograficzne – dlaczego częściej jadamy w restauracji?

Zmiana modelu rodziny z wielopokoleniowej na nuklearną, większa aktywizacja zawodowa kobiet czy zmiana stylu życia – to tylko kilka czynników, które decydują o tym, że coraz chętniej korzystamy z gastronomii. Wpływ na dynamikę na rynku ma również dochodzące do głosu pokolenie Y, a zatem ludzie, którzy są fanami technologii, lubią eksplorować, są otwarci i chętnie próbują nowych rzeczy. Lunch na mieście należy do jednego z oczywistych elementów codzienności młodych osób. Niejako na drugim biegunie rysuje się też problem postępującego starzenia się społeczeństwa. Wygodniej jest wyjść na obiad niż przygotowywać go samodzielnie, często tylko dla siebie samego.

Imprezy okolicznościowe

Często korzystamy z oferty lokali gastronomicznych przy ważnych wydarzeniach. Organizacja rodzinnej uroczystości w restauracji jest coraz popularniejsza zwłaszcza w dużych miastach. Jest to rozwiązanie po prostu praktyczne. Chrzciny, przyjęcia komunijne, wesela i stypy – każda okoliczność stwarza okazję do rodzinnego spotkania.

Dobra restauracja w Gdańsku na imprezę rodzinną – jak wybrać lokal?

Zanim zorganizujemy większe przyjęcie, problematyczny może być wybór lokalu, zwłaszcza w mieście tj. Gdańsk, gdzie wybór jest spory. Na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy urządzić przyjęcie w restauracji?

Zadbajmy przede wszystkim o dobrą lokalizację miejsca. Możemy wybrać lokal w centrum, ale narażamy się wtedy na dodatkowy hałas. Jeśli zależy nam na kameralnej, rodzinnej atmosferze, lepszym wyborem będzie lokal w ustronnej okolicy, ale z dobrym dojazdem. Przykładem może być tu restauracja Zacisze zlokalizowana w dzielnicy Łostowice (więcej informacji na stronie: https://zacisze.gda.pl/). To miejsce dobrze skomunikowane z centrum miasta, a położone w otoczeniu zieleni. Pozwoli rodzinie spędzić czas we własnym gronie i czuć się swobodnie. Przy bardziej uroczystych okazjach warto wybrać lokal prestiżowy, z ładną aranżacją i oczywiście dobrym zapleczem gastronomicznym.

Rodzinny obiad, uroczysta kolacja, spotkanie z przyjaciółmi – większość sytuacji dnia codziennego stwarza okazję do skorzystania z gastronomii. Biorąc pod uwagę ogólną poprawę sytuacji materialnej Polaków, można się spodziewać, że będziemy chętniej i częściej korzystać z takiej możliwości.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments