Detoks alkoholowy – trzeźwość na następne lata

Moment, w którym sporadyczne picie przeistacza się w konieczność, jest niełatwe do zauważenia. Wielu Polaków spożywa alkohol, zatem trudno byłoby podejrzewać większość społeczeństwa o alkoholizm. Nie każdy przypadek wymaga leczenia, lecz stwierdzenie, kiedy się na nie zdecydować jest utrudnione. Dotyczy to każdej metody używanej w przypadku choroby alkoholowej, również fazy początkowej, czyli detoksu alkoholowego.

---REKLAMA ---

Jak detoks alkoholowy zmienia życie alkoholika?

Ludzie w momencie spożywania dużej ilości alkoholu rzadko myślą o konsekwencjach tego czynu. Gdy tylko dozwolona, dzienna dawka jest przekraczana, w ciele mogą zajść procesy trudne do zredukowania lub zlikwidowania. Im częściej to się powtarza, tym mocniej organizm jest narażony na niebezpieczeństwo. Jak najwcześniejsze przerwanie tego z pewnością stanowi racjonalne rozwiązanie, chociaż nie ma określonej chwili, w której można skorzystać z detoksu alkoholowego. W Krakowie zabieg wykonuje się bez względu na to, co stanowi problem i w jakim stanie jest dana osoba. W związku z jego indywidualnym przebiegiem odtrucie alkoholowe pomaga zawsze oraz w każdej chwili. Nie wymaga żadnych przygotowań, czy wizyt w szpitalu. Detoks alkoholowy głównie wykonywany jest przez lekarzy w klinikach, w których również wszywa się esperal bądź da się skorzystać z pomocy terapeuty. Odtrucie alkoholowe w mało inwazyjny sposób doprowadza do trzeźwości organizmu oraz psychiki. Wiele czynności oraz funkcji zaburzonych przez uzależnienie, zostaje ustabilizowanych. Wyniszczone przez płyn etylowy ciało oraz psychika bez odpowiedniej regeneracji i oczyszczenia nie mogą działać prawidłowo. Po to właśnie wykonuje się detoks alkoholowy. Aby powrót do życia w abstynencji był możliwy.

Co dzieje się przed detoksem alkoholowym?

Ze względu na nadmierne spożywanie alkoholu, ciało oraz umysł potrzebują znacznej odbudowy. W każdym przypadku zapotrzebowanie jest inne, dlatego lekarz przeprowadza wywiad medyczny przed detoksem alkoholowym. W Krakowie, Łodzi, Warszawie, czy Poznaniu to procedura, która jest charakterystyczna dla działań klinik oferujących usługi z zakresu terapii uzależnień. Na czym dokładnie polega taka rozmowa? Precyzyjnym zbieraniu informacji, które wykażą, jakie jest zapotrzebowanie człowieka i co powinno zostać podane oraz w jakim stężeniu. Pacjent musi poinformować o swoim wieku, wadze, opowiedzieć o leczonych chorobach oraz zażywanych lekach. Zbadane są główne parametry życiowe, zmierzone ciśnienie, sprawdzona akcja serca, określona glukoza we krwi oraz ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Detoks alkoholowy bez takich danych nie powinien zostać wykonywany, ponieważ może nie być aż tak skuteczny, jak powinien. Chociaż podczas detoksu alkoholowego zawsze podaje się witaminy, sole mineralne, elektrolity oraz mikro i makroskładniki, to istotna jest ich ilość oraz stężenie. Odtrucie alkoholowe zawsze polega na dożylnym podawaniu leków znajdujących się w przygotowanej indywidualnie kroplówce.

Gdzie w przeprowadza się detoks alkoholowy w Krakowie?

Sposób oraz miejsce wykonania zabiegu są niezwykle istotne. Wszelkie sposoby na wykonanie detoksu alkoholowego w domu, które można znaleźć na portalach internetowych, z pewnością nie są tak skuteczne i bezpieczne jak profesjonalny detoks alkoholowy. W Krakowie, głównym mieście województwa małopolskiego odtrucie alkoholowe przeprowadzane jest w kilku specjalistycznych klinikach. Każda osoba, bez wyjątków, która jest świadoma problemu alkoholowego, może skorzystać z pomocy detoksu alkoholowego. Cena to 600 zł lub więcej, w zależności od przebiegu leczenia.

REKLAMA