Choroba alkoholowa to ciężkie schorzenie, które rozwija się powoli i podstępnie. Uzależnia się ciało oraz umysł, a przez chorobę cierpi nie tylko sam uzależniony, ale również jego najbliższa rodzina czy przyjaciele.
Alkoholik odczuwa niepohamowany przymus spożywania alkoholu, sięga po kieliszek bez opamiętania, mimo tego, że zdaje sobie sprawę z konsekwencjami, jakie niesie ze sobą takie zachowanie. Przez alkohol rozpadają się rodziny, ludzie tracą pracę oraz majątek, a także status społeczny.
Uzależnienie od alkoholu należy leczyć, gdyż poza stratami moralnymi oraz społecznymi, alkohol wyniszcza także wszystkie układy wewnętrzne w ciele człowieka, a także sprawia, że wygląd zewnętrzny znacząco się pogarsza. Zaniedbanie choroby i brak podejmowania prób leczenia może doprowadzić nawet do śmierci. Wśród osób, które zdecydowały się na walkę z alkoholizmem bardzo popularna jest metoda wspierająca abstynencję, która nazywana jest wszywką alkoholową Esperal (inaczej terapia awersyjna)
Wszywka alkoholowa jako pomoc w walce z alkoholizmem
Zabieg zaszycia alkoholowego już od wielu lat jest najbardziej popularną metodą skutecznie wspierającą leczenie choroby alkoholowej. Dzięki niej osoba uzależniona może pozostać w trzeźwości, która jest konieczna do kontynuowania leczenia odwykowego. Bardzo ważna jest jednak świadomość, że wszycie wszywki nie uzdrowi alkoholika z jego choroby, a jedynie wesprze go w dążeniu do celu. Nie istnieje żaden sposób, który zastosowany w pojedynkę wyleczy z choroby alkoholowej.
Wszywka alkoholowa Esperal jako skuteczna metoda wspierania leczenia alkoholizmu
Tabletki z Disulfiramem (aktywnym składnikiem leku) swoją popularność zawdzięczają niezwykłej skuteczności i efektywności. Statystyki pokazują, że osoby, które zdecydowały się na skorzystanie w tego rodzaju pomocy o wiele lepiej przechodzą przez cały proces leczenia, a w późniejszym czasie zdecydowanie rzadziej powracają do nałogu. Zastosowanie wszywki zmniejsza również ryzyko przerwania leczenia odwykowego w trakcie jego trwania.
Jak wygląda zabieg wszywania Esperalu?
Wszycie wszywki alkoholowej, która ma postać tabletek z substancją czynną Disulfiram to proces nieskomplikowany i krótki. Zabieg zaliczyć można do zabiegów mikrochirurgicznych i trwa około pól godziny.Pacjent przechodzi zabieg będąc na znieczuleniu miejscowym, dlatego nie odczuwa bólu oraz dyskomfortu w trakcie jego trwania. Tabletki z lekiem umieszczane są głęboko pod skórą, by pacjent nie odczuwał dyskomfortu wykonując codzienne czynności oraz by nie mógł ich samodzielnie usunąć. Po umieszczeniu tabletek w ciele, lekarz zakłada szwy rozpuszczalne oraz opatrunek. Po zabiegu można od razu powrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Zabieg ten nie wymaga dłuższej rekonwalescencji.
Esperal Nowy Sącz – jak działa i ile czasu działa?
Wszywka alkoholowa swoje działanie zawdzięcza Disulfiramowi. Blokuje on prawidłowe działanie wątroby, a dokładniej enzymu odpowiedzialnego za metabolizm etanolu w ciele człowieka. Gdy w trakcie terapii wszywką w organizmie pojawi się etanol, Disulfiram natychmiast się uaktywnia i rozpoczyna swoje działanie. Już po około 15 minutach uzależniony może odczuć poniższe objawy:
- bóle głowy i problemy z równowagą;
- silne bóle brzucha wraz z nudnościami i wymiotami;
- skoki ciśnienia tętniczego, uderzenia gorąca oraz nadmierne pocenie się i charakterystyczne zaczerwienienie twarzy;
- kołatanie serca;
- odczuwanie lęku oraz niepokoju;
- znaczny spadek formy psychicznej oraz fizycznej.
Wszystkie te objawy pojawiać się będą po każdym spożyciu alkoholu etylowego, nie tylko tego w czystej postaci – wino, wódka, piwo – ale również w przypadku zjedzenia ciasta nasączonego ponczem czy cukierków z alkoholem. Objawy potrafią utrzymywać się od 4 do nawet 10 godzin. Takie objawy wywoływane będą przez cały okres trwania wszywki w ciele osoby uzależnionej, czyli przez około 8-12 miesięcy.
Czy mogą wystąpić skutki uboczne po zabiegu zaszycia alkoholowego?
Zabieg wszycia wszywki jest bezpieczny dla osób, u których nie wykryto żadnych przeciwwskazań i praktycznie nie wywołuje skutków ubocznych. Jeśli pacjent odpowiednio dba o ranę po zabiegu i przestrzega abstynencji, nie odczuje, że w jego ciele zostały umieszczone tabletki z Esperalem.
Kto może zdecydować się na wszywkę alkoholową?
Wszywka alkoholowa Nowy Sącz w https://esperalkrakow.com/esperal-wszywka-alkoholowa-nowy-sacz-wieliczka to skuteczna pomoc w walce z alkoholizmem dla każdej osoby, która chce zmiany w swoim życiu. Zabieg wszywki wykonuje się przede wszystkim na początku leczenia alkoholowego, jeżeli jednak uzależniony będzie chciał powtórzyć zabieg, a lekarz prowadzący nie będzie widział ku temu żadnych przeszkód, wszycie Esperalu można powtórzyć.
Esperal Nowy Sącz można umieścić w ciele każdej osoby uzależnionej od alkoholu, u której nie występują żadne przeciwwskazania i która dobrowolnie zdecydowała się na przejście zabiegu.
Przeciwwskazania do zabiegu wszywki alkoholowej
Umieszczenie w ciele osoby uzależnionej tabletek z Disulfiramem to bezpieczna i szybka procedura, jednak nie każdy alkoholik może pozwolić sobie na tego typu pomoc. Istnieje kilka przeciwwskazań, które wykluczają z możliwości przejścia zabiegu, a zaliczamy do nich niewątpliwie:
- uczulenie na Disulfiram i pozostałe składniki tabletek wszywki;
- ciążę oraz okres karmienia piersią;
- choroby serca, niewydolności krążeniowe;
- cukrzycę i padaczkę;
- zawały przebyte w ciągu ostatnich kilku miesięcy;
- zaburzenia natury psychicznej, przede wszystkim psychozy i stany depresyjne
- niewydolności nerek oraz wątroby.
Wszywka alkoholowa Esperal cena
Ostateczną cenę za zabieg wszycia wszywki alkoholowej ustalany jest na wizycie kwalifikującej do zabiegu. Koszt zabiegu zależny jest między innymi od ilości wszywanych tabletek, od wybory rodzaju szwów – rozpuszczalna bądź nierozpuszczalne – oraz od decyzji pacjenta, czy chce, aby podać mu dodatkowy antybiotyk. Obecnie koszt wszywki alkoholowej waha się w granicach kilkuset złotych i jest to koszt, który należy traktować jak inwestycję w lepszą przyszłość oraz większą szansę na powrót do zdrowia.
Czy tabletki z Esperalem naprawdę leczą alkoholizm?
Wszywka alkoholowa Esperal budzi wiele kontrowersji wśród środowiska specjalistów, którzy zajmują się leczeniem uzależnienia od alkoholu. Część terapeutów twierdzi, że jej działanie jest nieetyczne i nie ma nic wspólnego z terapeutycznym podejściem do sprawy. Na szczęście zdecydowana większość widzi, jak Epseral wspomaga proces leczenia alkoholowego i poleca go swoim pacjentom, zwłaszcza na początku ich drogi ku zdrowiu.
Jeżeli nie jesteś w pełni przekonany do wszywki alkoholowej, sprawdź opinie o niej w sieci lub zapytaj o jej działanie w najbliższej placówce, która oferuje zabieg. Najlepszą rekomendacją będą jednak opinie osób, które zakończyły leczenie alkoholowe, pozostają w trzeźwości i mogą potwierdzić, że Esperal był dla nich dużym wsparciem w trakcie leczenia odwykowego, a także strażnikiem trzeźwości.