Dekoracje świąteczne i okolicznościowe ze sztucznych kwiatów

Sztuczne kwiaty cieszą się coraz większym powodzeniem. Są praktyczniejsze, a większość z nich nawet z bliska wygląda naturalnie. Jesteśmy krajem o niezwykle bogatej obrzędowości, a nasz kalendarz nieustannie „przypomina” nam o zbliżającej się uroczystości.

---REKLAMA ---

Oprócz corocznych, powtarzalnych świąt, takich jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dzień Wszystkich Świętych, Walentynki czy Sylwester, mamy wiele ceremonii okolicznościowych, takich jak komunie, śluby, chrzciny, wieczór panieński lub kawalerski. Niezależnie jednak od okoliczności, trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek uroczystość bez kwiatowych dekoracji. Coraz częściej dekoratorzy, floryści, ale i amatorzy, decydują się na sztuczne kwiatowe kompozycje.

Dlaczego warto wybierać sztuczne dekoracje?

Wiele osób nie wyobraża sobie upiększenia świątecznego dnia sztucznymi kwiatami. Bywają jednak sytuacje, w których jest to zdecydowanie najpraktyczniejsze rozwiązanie. Powodów by tak twierdzić jest wiele. Jednym z nich jest alergia na pyłki kwiatów.

Bezpieczeństwo

W czasie świąt spotykamy się całą rodziną, odwiedzają nas znajomi i przyjaciele. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kto z nich może być uczulonym na pyłek kwiatów. Nie warto nikomu fundować nieprzyjemnych doznań i już na początku pomyśleć o wyborze lepszej alternatywy. Odpowiednio dobrane sztuczne kwiaty wysokiej jakości, wyglądać będą bardzo naturalnie i bez dokładnego przyjrzenia się, nie sposób je będzie odróżnić od ich żywych odpowiedników, a my będziemy pewni, że nikt z domowników, ani przybyłych gości nie zmaga się z objawami alergii.

Ponadto estetyka

Pogoda w Polsce potrafi zaskoczyć i płatać figle. Nikt nie jest w stanie przewidzieć czy w dniu uroczystości będzie upał, deszcz czy burze. Nie chcąc ryzykować, że wspaniałe dekoracje z żywych kwiatów nie dotrwają do przyjęcia, znacznie pewniej postawić na kwiaty sztuczne. Nie zwiędną na upale, nie przemarzną na mrozie, a deszcz nie zniszczy ich tak, jak w przypadku żywych rośliny.

Co oferują hurtownie?

Każda hurtownia dekoracji świątecznych zachęca do zapoznania się ze swoim kwiatowym asortymentem, oferując bogactwo ozdób, dodatków, gotowych stroików, gałązek kwiatowych, traw, główek kwiatowych oraz bukietów. W okresie Bożonarodzeniowym nabyć także można ozdobne wieńce, drzewka oraz poinsecje, natomiast w czasie Wielkanocy, oferta wzbogacana jest w sztuczne bazie i bukszpany.

Sprawdź też ofertę jaką posiada Hurtownia Dekoracji Świątecznych Bomm.pl.

Wyrwanie się z kręgu marnotrawstwa

Większość ozdób świątecznych i okolicznościowych kupowana jest na konkretne święta i okazje, które mogą trwać kilka dni albo tylko jeden dzień. W takich przypadkach ozdoby z żywych kwiatów są bardzo niepraktyczne. Naturalne rośliny więdną i najczęściej w kilka dni po przyjęciu trafiają do kosza. Tworząc sztuczne dekoracje kwiatowe mamy pewność, że przetrwają one znacznie dłużej.

Zalety dekoracji ze sztucznych kwiatów są coraz częściej dostrzegane nie tylko w projektowaniu i wystroju wnętrz, ale także w czasie upiększania wielu świąt i uroczystości. Coraz częściej okazjonalny wystrój odgrywa istotną rolę. Największy wybór sztucznych dekoracji, ozdób, stroików i dodatków oferują  hurtownie sztucznych kwiatów, gdzie oprócz szerokiej oferty asortymentowej, zapewniają dostawę zamówionego towaru oraz świadczą kompleksowe usługi dekoracyjne w pełni dostosowane do wymagań klientów.

Źródła:

REKLAMA