Dekoracje ścienne – co warto zawiesić w modnych wnętrzach

Modna aranżacja, wymaga wprowadzenia nie tylko praktycznych i wygodnych mebli, ale również zastosowania odpowiednich przedmiotów dekoracyjnych. Chętnie sięga się choćby po rozmaite ozdoby na ścianę, dzięki którym przestrzeń staje się ciekawsza i bardziej przytulna.

Jakie dekoracje na ściany warto wprowadzić do modnych aranżacji? Co wpisuje się w najpopularniejsze trendy wnętrzarskie? Kilka wskazówek przekażemy poniżej.

--- REKLAMA ---

Dekoracje ścienne – do przestronnych i małych wnętrz

Dekoracje ścienne zyskują na popularności z roku na rok. Chętnie stosuje się je w większości modnych tendencji. Dlaczego? Są to produkty uniwersalne, które na dodatek łatwo wprowadzić do rozmaitych przestrzeni.

Wielką zaletą ozdób na ścianę jest fakt, iż nie zajmują zbyt wiele miejsca, a pozwalają uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne. Dzięki temu można je zastosować w przestronnych pomieszczeniach, ale także wprowadzić do ciasnych sypialni lub salonów, w których każdy centymetr wolnego miejsca jest bardzo cenny.

Jakie dekoracje wybrać do sypialni lub salonu?

Dekoracje ścienne bywają mocno różne. Niektóre z nich to produkty uniwersalne. Spory wybór takich rozwiązań można znaleźć na stronie Dekoori.

Do najpopularniejszych dekoracji ściennych zalicza się:

  • tapety i fototapety,
  • kwiaty i rośliny zielone,
  • zdjęcia,
  • plakaty,
  • dzieła sztuki.

W zależności od indywidualnych potrzeb można dobrać rozwiązania wpisujące się we własne zainteresowania, w specyfikę wnętrza oraz założenia konkretnej aranżacji.

Popularne dekoracje ścienne a modne style

Tapety i fototapety znów są niezmiernie modne. Występują w wielu wzorach i kolorach, wpisujących się we wszystkie najpopularniejsze style – od geometrycznych produktów idealnych dla aranżacji art déco lub skandynawskiej, po ozdobne tapety w stylizowane motywy liści do wnętrz urban jungle i boho. Można również znaleźć tłoczone i złocone tapety glamour. Tapety to stylowa forma wykończenia ściany, na której można zawiesić inne dekoracje.

Ciekawym pomysłem do dużego lub małego wnętrza są donice i osłony na doniczki z opcją zawieszenia na ścianie. Dzięki nim da się łatwo wprowadzić nieco zieleni do każdego pomieszczenia, bez konieczności zastawiania parapetów lub organizowania specjalnego miejsca na stojące kwietniki.

Wiele osób umieszcza na ścianach prywatne zdjęcia w ozdobnych ramkach. Z jednej strony to piękne pamiątki i mnogość wspomnień. Z drugiej to także przyjemne dekoracje, które budują personalny klimat aranżacji oraz sprawiają, że wnętrze robi się bardziej przytulne. Chętnie wprowadza się takie dekoracje zwłaszcza w przestrzeniach klasycznych, retro lub boho.

Innym sposobem na udekorowanie ściany są plakaty. Wiesza się je bezpośrednio na ścianach lub oprawia w dopasowane stylistycznie ramy. Mogą to być grafiki retro lub nowoczesne, powiązane z zainteresowaniami domowników lub pokazujące miejsca, które zawsze chciało się odwiedzić. Dzięki nim można wzbogacić przestrzeń, stworzyć klimat wnętrza, a przy tym wzbogacić aranżację.

Oddzielnym sposobem na udekorowanie ścian w modnych wnętrzach są dzieła sztuki. Zazwyczaj na ściany trafiają obrazy, akwarele, rysunki lub grafiki warsztatowe. Tego typu produkty potrafią być nie tylko stylową ozdobą, ale także dobrą inwestycją kapitału, która potrafi przynieść solidne zyski. Łączy się zatem ciekawą aranżację wnętrza z korzystnym rozwiązaniem finansowym.

Dekoracje ścienne do wnętrz – dbanie o najmniejsze detale

Każda dekoracja na ścianę to sposób na odmianę we wnętrzu. Czasami wystarczy jeden efektowny dodatek, by sprawić, że pomieszczenie nabiera indywidualnego wyrazu i charakteru. W wielu sytuacjach jest to zatem prosty i wygodny sposób na zmianę wystroju albo wzbogacenie wyglądu salonu lub sypialni.

Bez względu na to, w jakim stylu zostało urządzone wnętrze, warto dobierać produkty wysokiej jakości, dopasowane stylistycznie do wszystkich pozostałych elementów aranżacji. Dzięki temu prezentują się najlepiej i tworzą odpowiedni klimat w pomieszczeniu.

Modna aranżacja wnętrza a stylowe dodatki na ścianę

Ozdoby na ścianę do modnych aranżacji zazwyczaj umieszcza się w salonach i sypialniach, czyli w pokojach o charakterze rekreacyjno-reprezentacyjnym. Warto jednak wprowadzić je także do innych wnętrz, by stworzyć spójną przestrzeń o sporych walorach dekoracyjnych.

Duży wybór produktów we wszystkich popularnych stylach pozwala zbudować przestrzeń wpisującą się w modne nurty, a przy tym w pełni indywidualną i przytulną.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments