Uniwersalna kuchnia w bieli – praktyczne rozwiązania

Czy wiesz, że kolor biały jest najczęściej stosowany we wnętrzach mieszkalnych? Nie ma w tym nic dziwnego, bo to właśnie ta barwa jest najbardziej uniwersalna, klasyczna, ale też zawsze modna. Biel pasuje do każdego koloru i wzoru, świetnie sprawdza się w przestrzeniach, bez względu na ich styl. Rozjaśnia pomieszczenie i optycznie je powiększa. Sprawia, że całość wydaje się czysta, wręcz sterylna, ale nigdy nie jest nudna. Białe wyposażenie domu jest na tyle ponadczasowe, że z powodzeniem można je sezonowo zmieniać tylko niewielkimi detalami. Co więcej, kolor biały jest jak najbardziej praktyczny, właśnie dlatego sprawdza się również w kuchni. Poznaj więcej walorów tej barwy.

Klasyczna kuchnia biała 

Okazuje się, że to właśnie urządzenie oraz remont kuchni wiąże się z największymi wydatkami, jeśli weźmiemy pod uwagę urządzenie całej, domowej przestrzeni. To zresztą dlatego większość inwestorów decyduje się na kuchnię białą, która jest zawsze w trendach i nie trzeba jej zmieniać już po kilku sezonach. 

--- REKLAMA ---

Biała kuchnia jest idealna jako pomieszczenie w nieruchomości urządzonej w stylu nowoczesnym, glamour, skandynawskim, retro czy loftowym. Zawsze można dodawać jej charakteru drobnymi elementami dekoracyjnymi. 

Aby biel w kuchni zdawała egzamin, należy postawić na najlepszą jakość wszystkich elementów jej wyposażenia. Najlepiej sprawdzą się drewniane szafki kuchenne, idealnie jeśli będą w półmacie, dzięki czemu drzwiczki nie będą się „palcować”. Czas również obalić mit, zgodnie z którym biała kuchnia szybciej się brudzi. Absolutnie, kolor nie ma tutaj żadnego znaczenia, po prostu na innych kolorach kurz czy tłuste plamy mogą być mniej lub bardziej widoczne. Jeśli jednak uwzględnimy ciemne barwy, można szybko zauważyć, że zabrudzenia na blacie są wtedy jeszcze wyraźniejsze. Biel zobowiązuje za to do regularnego utrzymywania porządku w kuchennej przestrzeni. 

Podstawowe elementy kuchni białej

Jeśli omówiliśmy już białe szafki kuchenne, czas na blat. Czy sprawdzi się biały blat roboczy, który ulega przecież regularnej intensywnej eksploatacji? Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału zostanie on wykonany. Idealnie trwały jest na przykład konglomerat biały RR Granity, mocny, twardy, imitujący granit oraz marmur. Konglomerat jest odporny na tłuszcz, intensywne zabrudzenia, wysokie temperatury oraz działanie wody i właśnie dlatego jako blat sprawdza się doskonale. Nie zaleca się za to stosowania na blat kuchenny naturalnego marmuru, który może stanowić piękną i elegancką ozdobę ścian, ale ponieważ wykazuje się sporą nasiąkliwością i delikatnością, może zostać szybko uszkodzony podczas codziennego gotowania w kuchni. 

Białą kuchnię wieńczyć może podłoga. Jasny granit albo białe płytki ceramiczne sprawdzą się idealnie. Wybrać możesz również bielone, szczotkowane panele, ale nie będą one wykazywać aż tak dobrej odporności i długiej żywotności jak kamień. 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments