Czym różnią się aplikacje mobilne od webowych?

Chcesz stworzyć aplikację. Dobrze, ale jaką? Czy ma to być aplikacja mobilna czy webowa? Natywna? Hybrydowa? Gdy specjaliści w software house zadają Ci takie pytania przed współpracą, możesz mieć w głowie niezły mętlik. Całe szczęście rozróżnienie typów dedykowanego oprogramowania jest możliwe. I wcale nie trzeba czytać w tym celu opasłych tomów czy kończyć studiów związanych z programowaniem.

Za trzy minuty będziesz wiedzieć, jak dogadać się z programistą, którego zatrudnisz.

--- REKLAMA ---

Aplikacja mobilna, czyli jaka?

Taka apka jest przeznaczona na urządzenia przenośne. Czyli głównie na smartfony i tablety. Na sprzęt, w którym zainstalowano taki system, jak Android lub iOS. Nie uruchomisz jej na komputerze czy laptopie. Dlaczego? Ponieważ na nich instaluje się system Windows, macOS lub Linux.

Dotąd jest prosto, prawda? Możesz jednak popełnić podstawowy błąd, zanim rozpocznie się projektowanie Twojego programu.

Nie pomyl aplikacji mobilnej z innymi.

Przede wszystkim z aplikacją desktopową. Taka apka jest tworzona na urządzenia stacjonarne, czyli można ją traktować jako przeciwieństwo programu mobilnego. Tworząc z software house aplikację mobilną, możesz przy tym wybrać jeden z jej podtypów.

Jeśli zdecydujesz się na apkę natywną, wówczas będzie działać ona na jednym systemie operacyjnym. Taki wybór wiąże się jednak z możliwością korzystania z aparatu, mikrofonu czy żyroskopu w telefonie. Apki hybrydowe na to nie pozwalają. Co więcej, by działały, niezbędny jest dostęp do internetu. Można z nich jednak korzystać na różnych systemach operacyjnych.

Aplikacja webowa. Czy to strona internetowa?

Wiele niejasności wiąże się też z tematem apek webowych. Wyglądają one jak zwykłe strony www. Czym się od nich różnią? Przede wszystkim funkcjonalnościami. Zwyczajna strona internetowa nie ma opcji logowania czy dokonywania płatności. Nie można z nią podjąć interakcji.

Apka webowa może takie funkcje zawierać. Klasycznym przykładem tego typu programu może być dowolny sklep internetowy.

Czy agencja interaktywna tworzy aplikacje?

Zwykle jedynie apki webowe i to raczej najprostsze z nich. Agencje interaktywne wyrosły z agencji reklamowych. Skupiają swoje działania na aspektach marketingowych. Są w stanie stworzyć stronę z logowaniem. Nie przeprowadzają jednak tak szeroko zakrojonych testów, jak firmy programistyczne. Nie zabezpieczą też Twojej apki tak skutecznie przed atakami hakerów.

Dlaczego warto skorzystać z usług software house?

Ponieważ przedsiębiorstwo programistyczne specjalizuje się właśnie w tworzeniu aplikacji. A to oznacza, że ściąga do siebie najbardziej ambitnych programistów, specjalistów od UX i UI oraz testerów oprogramowania. Daje im możliwość pracy przy różnorodnych, ciekawych projektach. Co wiąże się z szybkim rozwojem umiejętności i bezkonkurencyjnością na rynku.

Szukasz dobrego software house do stworzenia Twojej aplikacji biznesowej? Zajrzyj na Applover. Tu znajdziesz ludzi, którzy pomogą Ci zrealizować Twój cel.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments