Czym jest automatyka przemysłowa?

Świat zmienia się bardzo szybko, a wymagania konsumentów wzrastają. Dotyczy to wszystkich dziedzin życia i przemysłu. Aby możliwe było sprostanie aktualnym wymaganiom rynku, konieczne jest zastosowanie inteligentnych rozwiązań, które pozwalają na osiągnięcie większych sukcesów. Czym zatem jest automatyka przemysłowa i dlaczego jest tak ważna? Jakie ma zalety i co wchodzi w jej zakres?

Czym jest automatyka przemysłowa?

Automatyka przemysłowa jest odpowiedzią na błyskawicznie rozwijający się rynek i wciąż zwiększające się wymagania klientów. Mówiąc najprościej, automatyka przemysłowa jest procesem zastąpienia pracy ludzkiej pracą maszyn. Zaletą tego rozwiązania jest znaczące zwiększenie wydajności i skuteczności wykonywanych działań. Człowiek nie jest w stanie wykonać w krótkim czasie tylu zadań, ile wykonuje maszyna. Wraz z wprowadzaniem automatyki przemysłowej, rola człowieka w zakładzie zmieniła się z roli pracownika fizycznego do kontrolera, który swoim działaniem zarządza pracą maszyn automatycznych. Dzięki automatyzacji procesów, pracownicy zostali odciążeni, co przekłada się na większe oszczędności i lepsze efekty pracy.

--- REKLAMA ---

Głównym zadaniem automatyki jest zwiększenie możliwości produkcyjnych przy minimalnym udziale lub nawet zupełnie bez udziału człowieka. Koszty produkcji zautomatyzowanej są o wiele niższe, podobnie, jak koszty operacyjne. Wyższy jest natomiast poziom bezpieczeństwa pracowników, ponieważ praca maszyn jest bardziej precyzyjna i obarczona mniejszym ryzykiem błędu. Inteligentny przemysł jest naturalnym i nieuniknionym następstwem rozwoju technologii i zmieniającego się dynamicznie świata. Klienci mają coraz wyższe wymagania, którym człowiek bez wsparcia odpowiednich maszyn i urządzeń nie jest w stanie sprostać. Dzisiaj większy nacisk kładzie się na umiejętność kontrolowania i konfigurowania urządzeń automatycznych niż na umiejętności praktyczne.

Usługi w zakresie automatyki przemysłowej

Automatyka linii produkcyjnych zakłada użycie profesjonalnych maszyn i urządzeń. Firma Industria Polska zajmuje się działaniem w branży automatyki przemysłowej w Krakowie. Kompleksowa dostawa komponentów automatyki przemysłowej, pneumatyki, hydrauliki, mechaniki maszyn, elektroniki i wszelkich urządzeń, a także serwis maszyn pozwalają na wzniesienie działania linii produkcyjnej na zupełnie nowy, wyższy poziom. W ofercie firmy znajdują się tylko same maszyny, ale także szafy sterownicze i sterowniki. W zakres usług zaliczają się także usługi projektowania, wykonawstwo, uruchomienie oraz serwis komponentów do automatyki przemysłowej. 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments