Czy znasz warunki bezpiecznej pracy w magazynie?

Myślisz o podjęciu pracy w magazynie? A może już pracujesz, ale nie jesteś pewien czy znasz zasady gwarantujące bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków służbowych? Specyfika pracy w magazynie wymaga dbałości o procedury związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Dobry pracodawca z pewnością zadba o przeszkolenie w tym zakresie, zapewni również niezbędne akcesoria gwarantujące bezpieczeństwo na hali magazynowej. Oferty pewnej pracy, w której Twoje bezpieczeństwo będzie na pierwszym miejscu, znajdziesz tutaj: https://www.adecco-jobs.com/amazon/pl-pl/locations/boleslawiec/nasza-oferta-w-okmianach/ Niemniej jednak warto przybliżyć sobie podstawowe informacje na temat bezpiecznej pracy w magazynie. 

Zadbaj o odpowiednią ochronę 

Odzież i akcesoria BHP to niezbędnik każdego pracownika magazynowego. Pracując w otoczeniu ciężkich sprzętów, konieczne jest zadbanie o części ciała najbardziej narażone na ewentualne urazy, jak również o ogólną widoczność. 

--- REKLAMA ---

Kask 

Nieprzypadkowo jest wymieniony jako pierwszy. Choć inne elementy garderoby pracownika magazynowego są również bardzo istotne, to właśnie kask chroni najważniejszą część naszego ciała – głowę. Noszenie go jest absolutną koniecznością, o czym z pewnością przypominać będzie kadra kierownicza. 

Rękawice 

Choć początkowo praca w nich może wydawać się niewygodna, szybko przyzwyczaisz się do ich obecności, a skóra Twoich dłoni Ci za to podziękuje. Nosząc rękawice unikniesz bolesnych otarć i skaleczeń, a także zapewnisz bardziej estetyczny wygląd dłoni. W końcu mówią, że są one wizytówką każdego człowieka. 

Odzież odblaskowa 

Kurtka, kamizelka, kombinezon – cokolwiek zaproponuje Twój pracodawca, ma w tym konkretny cel. Odzież w jaskrawych kolorach, oraz taka z elementami odblaskowymi, znacznie zwiększa Twoją widoczność. Dzięki temu, kierujący ciężkimi pojazdami szybciej zauważą Cię na swojej drodze. 

Obuwie 

Nie każde stanowisko pracy wymaga noszenia specjalnego obuwia, jeśli jednak Twój pracodawca oferuje specjalne buty to z pewnością wpłyną one znacząco na Twoje bezpieczeństwo. Tego typu obuwie posiada wzmacniany wierzch, dzięki czemu w sytuacji gdy coś ciężkiego spadnie na Twoją stopę, pozostanie ona w stanie nienaruszonym, a Ty zaoszczędzisz sobie zbędnego bólu. 

Dodatkowe akcesoria 

W zależności od specyfiki pracy, może być konieczne użytkowanie dodatkowych akcesoriów. Jeśli w Twoim miejscu pracy panuje hałas, zadbaj o słuch używając zatyczek do uszu. W niektórych miejscach przydatne będą również okulary ochronne, zapobiegające dostawaniu się pyłu lub innych elementów do Twoich oczu. Pamiętaj, że zaniedbanie wzroku czy słuchu w miejscu pracy, może przynieść trwałe skutki w przyszłości. 

Bezpieczeństwo zależy od Ciebie

Nie tylko to co masz, ale również Twoje zachowanie znacząco wpływa na poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy. Pracując w magazynie istotne jest ścisłe przestrzeganie procedur. Nie powinieneś zatem użytkować maszyn niezgodnie z ich przeznaczeniem lub bez odpowiedniego przeszkolenia. Warto również pamiętać, że praca w magazynie czasami wymaga podnoszenia zarówno lekkich, jak i dość ciężkich przedmiotów. Niezależnie od ich wagi, zawsze stosuj techniki bezpiecznego dźwigania. Początkowo wymaga to świadomej kontroli ruchów, jednak z czasem zmieni się w nawyk, dzięki któremu bezpieczne dźwiganie stanie się czynnością automatyczną. Dbając o te procedury,  zadbasz też o swój kręgosłup, unikniesz kontuzji i będziesz mógł cieszyć się coraz lepszą kondycją, wynikającą z fizycznego charakteru pracy, w zdrowiu i bez bólu. 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments