Czy warto założyć dziecku pierwsze konto bankowe?

Konto dla młodzieży to produkt bankowy, który kiedyś niedoceniany, dzisiaj staje się integralną częścią edukacji finansowej każdego młodego człowieka. Warunki temu sprzyjają, gdyż dzisiaj każdy szanujący się bank na rynku oferuje taki produkt dla klientów niepełnoletnich. Czy konto dla dzieci jest potrzebne i jak wybrać to najlepsze?

Konto dla młodzieży — czy w dzisiejszych czasach dziecko musi mieć konto?

Pieniądz fizyczny odchodzi powoli w zapomnienie i upewnia się w tym każdy, kto przegląda swoją historię rachunku bankowego w bankowości internetowej. Dziesiątki transakcji kartowych, przelewy, błyskawiczne płatności BLIK i wiele innych — to właśnie tak wygląda dzisiejsze operowanie środkami finansowymi. Edukacja finansowa realizowana w ramach programu nauczania niestety nie uwzględnia postępu technologicznego, a praktyce nie daje dzieciom żadnej wiedzy na temat wartości pieniądza, jego pochodzenia oraz sposobów na zarządzanie swoimi finansami. To my, jako rodzice musimy przejąć rolę nauczycieli i za pomocą bezpiecznego konta dla młodzieży nauczyć nasze dzieci obsługi rachunku, a także wyzwolić w nich potencjał do nauki zarządzania własnymi pieniędzmi. Dlatego też każde dziecko w dzisiejszych czasach powinno dysponować swoim rachunkiem bankowym. Wraz z rachunkiem nasza pociecha zyskuje dostęp do bankowości mobilnej i internetowej, a także wszystkie inne elementy, które umożliwiają pełne korzystanie z rachunku. 

Dlaczego warto założyć dziecku konto młodzieżowe?

Konto z kartą dla dziecka to najlepszy sposób, by usamodzielnić nasze dzieci w aspekcie zarządzania finansami i nie tylko. Jest to także niezwykle wygodne i efektywne rozwiązanie, które pozwoli zabezpieczyć młodzież na wypadek nieprzewidzianych wydatków na wycieczce czy samodzielnym wyjeździe. W przeszłości szybkie wydanie całego kieszonkowego na wakacjach czy obozie skutkowało nieprzewidzianym postem. Dzisiaj, za pomocą błyskawicznych płatności jesteśmy w stanie przelać dziecku środki, które będą przez niego odpowiednio wydane. To jednak nie wszystko. Konto dla młodzieży daje także rodzicom możliwość podglądania rachunku i kontrolowania, jak nasze dziecko rozporządza przekazanymi mu pieniędzmi. 

Warunki konta dla dziecka — to trzeba sprawdzić 

Przed założeniem rachunku dla dziecka warto zapoznać się szczegółowo z ofertą różnych banków, by upewnić się, że wybraliśmy ofertę najbardziej dopasowaną do potrzeb nas i naszych dzieci. Na szczęście w aspekcie opłat za konto czy kartę panują bardzo liberalne warunki. Zdecydowana większość największych banków w Polsce nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie rachunku i karty do ukończenia 18 roku życia. To gwarantuje nam, że dziecko po zasileniu konta będzie miało pieniądze do własnej dyspozycji, a nie będą one przeznaczone na pokrycie opłat bankowych. Warto także dowiedzieć się, jak wygląda kwestia dodatkowych usług, takich jak aplikacja mobilna czy bankowość internetowa. Jeśli chcemy na poważnie podejść do edukacji finansowej dziecka, dobrze, by miało ono pełny dostęp do wszystkich aspektów bankowania. 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments