Czy elektrośmieci można sprzedać? Podpowiadamy jak to zrobić.

Elektrośmieci to stare urządzenia elektroniczne, które już nie działają i wymagają utylizacji. Według prawa nie wolno ich składować i należy się regularnie pozbywać. Skup elektrośmieci oferuje płatny odbiór takich odpadów. Warto się zdecydować na takie rozwiązanie, ponieważ składowanie pozostałości po urządzeniach elektronicznych lub wrzucanie ich do zwykłego kontenera może być zagrożone wysoką karą pieniężną.

Dlaczego warto się pozbyć elektroodpadów?

Elektroodpady nie bez powodu nie powinny być składowane w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Mogą zawierać niezdrowe substancje chemiczne, które przy okazji szkodzą również środowisku. Są wśród nich na przykład rtęć, chrom, ołów i freon. Dobra wiadomość jednak jest taka, że elektrośmieci nie jest trudno się pozbyć. Aby odwiedzić skup elektrozłomu online, nie musisz nawet wychodzić z domu. Żeby przeprowadzić całą operację, wystarczy Ci komputer lub telefon.

Jeśli prowadzisz firmę, która ma na stanie dużą objętościowo ilość elektroodpadów przeznaczonych do utylizacji, na pewno ucieszysz się możliwością łatwego pozbycia się elektrośmieci. Wystarczy e-mail, telefon albo wypełnienie formularza na stronie, aby ustalić z nami wszystkie szczegóły wywozu. Zdjęcie posiadanego sprzętu, liczba sztuk, waga i lokalizacja to podstawowe informacje po otrzymaniu, których sporządzimy wycenę. Jeśli ją zaakceptujesz, od razu zamówimy też transport do wybranej przez Ciebie lokalizacji. Skup elektroniki to idealna opcja dla każdego, kto chce się szybko pozbyć elektroodpadów.

Firmy i instytucje, a także osoby prywatne podlegają obowiązkowi utylizacji odpadów elektronicznych. Regulują to specjalne przepisy prawne, które nie pozwalają na wyrzucanie ich do zwykłych kontenerów. Elektroodpady zawierają substancje i związki niebezpieczne dla ludzi i szkodliwe dla środowiska. Dlatego bardzo ważne jest to, aby zostały one zutylizowane i przetworzone we właściwy sposób, na przykład przez skup dysków twardych i innych elektrośmieci.

Jakich odpadów możesz się z nami pozbyć?

Przede wszystkim waga zużytego sprzętu elektronicznego powinna wynosić co najmniej 250 kilogramów, a nawet więcej. Wśród przekazywanych nam elektrośmieci powinny znaleźć się urządzenia teleinformatyczne. Oprócz nich przyjmujemy też odpady gabarytowe, takie jak pralki i lodówki. Możesz również zgłosić nietypowe śmieci, do których zaliczają się nawet kable. Ważne, aby w swoim zgłoszeniu zamieścić zdjęcie oraz podać liczbę sztuk i wagę posiadanych odpadów

Skup złomu elektronicznego przyjmuje wiele rodzajów elektrośmieci. Napisz do nas wiadomość e-mail lub zadzwoń, aby poznać szczegółową wycenę zużytych urządzeń i ich części, które znajdują się w Twoim posiadaniu. Odbiór sprzętu elektronicznego ustalimy tak, aby dopasować się do Twojego grafiku. Dzięki nam pozbędziesz się elektroodpadów bez konieczności opuszczania mieszkania. Nie czekaj i napisz, aby rozwiązać ten uciążliwy problem. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments