Codzienna pogoda w Gdańsku

Pogoda zmienia się każdego dnia i czasami trudno przewidzieć, jak będzie w najbliższej przyszłości. Jednak łatwo jest znaleźć wiele portali informacyjnych w Internecie które publikują aktualne prognozy. Jedną z takich witryn jest Meteoprog. Dostarcza szczegółowych informacji o zmianach temperatury, poziomach wilgotności i prędkości wiatru. Możesz dowiedzieć się, czy będzie padać i czy ciśnienie atmosferyczne zmieni się w dowolnej części świata. Mieszkańcom północnej Polski którzy są zainteresowani pogoda w Gdańsku znajdą przydatne informacje. 

Podobnie jak w całym kraju, na początku lutego nastąpi lekkie ocieplenie. Powietrze nagrzeje się do +9 stopni Celsjusza w dzień i +5 w nocy. Będą lekkie deszcze. Maksymalne dzienne opady osiągną 4,9 mm. W Gdańsku pogoda  spodoba się zwłaszcza mieszkańcom zależnym od pogody. Ciśnienie atmosferyczne pozostaje na stałym poziomie, a samopoczucie nie ulegnie pogorszeniu.

Aktualna pogoda w Łódzi
Luty zacznie się lekkim deszczem i śniegiem. Zdaniem ekspertów pogoda w Łodzi będzie mokra. Takie warunki klimatyczne zostaną ustalone od końca stycznia. Tutaj prędkość wiatru osiągnie 6 m/s, a ilość opadów wyniesie 2,5 mm.

Warunki klimatyczne charakteryzują się następującymi parametrami:

  • temperatura w ciągu dnia – do +10 stopni;
  • w nocy – od +1 do + 5°C;
  • ciśnienie atmosferyczne – w granicach 747 mm kolumna rtęci.

Pomimo wysokiej temperatury panującej w zimie w ciągu dnia pogoda pozostaje chłodna. Słońce jeszcze nie cieszy się swoimi promieniami oraz w Łodzi pogoda będę pozostają zachmurzona. Pierwsze słoneczne dni nadejdą dopiero w połowie lutego.

Długoterminowa prognoza pogody we wschodniej Polsce
Mieszkasz na wschodzie kraju? Możesz poznać dlugoterminowa prognoza pogody w Szczecinie. Luty zaczną się od deszczy, którym będą towarzyszyć niewielkie podmuchy wiatru (od 3 do 6 m/s). Wskaźniki temperatury wahają się od 7-12 stopni Celsjusza. W nocy nie będzie szronu, maksymalna temperatura wynosi do + 6 C.

Osoby, które chciałyby zwiedzić kurortową część Polski – Zakopane, mogą zapoznać się z długoterminową pogody w południowej części kraju. Na tym obszarze pogoda nie jest tak ciepła, w ciągu dnia temperatura nie przekracza + 4 °C, a nocą spada do -5 °C.

Niebo pokryte jest chmurami, a średnie ciśnienie atmosferyczne wynosi 672 mm kolumna rtęci. Wilgotność sięga 100%, lekki deszcz będzie utrzymywał się przez kilka dni. Nie będzie wiatru, więc podczas spaceru nie poczujesz ekstremalnego chłodu.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments