Co należy wiedzieć o depilacji laserowej?

Chociaż depilacja laserowa jest zaliczana do bezinwazyjnych i bezpiecznych zabiegów, to jednak należy mieć świadomość, jak postępować zarówno przed, jak i po jej wykonaniu. Brak wiedzy na ten temat może doprowadzić do niepożądanych komplikacji i dlatego należy ściśle przestrzegać określonych zasad, pamiętając jednocześnie o tym, że nie wolno ich bagatelizować.

--- REKLAMA ---

Depilacja laserowa Gliwice a przygotowania do zabiegu

Przed planowanym zabiegiem nie należy się opalać, co jest równoznaczne z tym, że depilacja laserowa Gliwice powinna być dokładnie przemyślana. Mogłaby na przykład zdezorganizować wypoczynek, gdyby kolidowała z urlopem. Trzeba unikać wysuszenia skóry i starać się nie dopuścić do jej podrażnienia. Przed zabiegiem nie należy stosować kremów, które w swoim składzie zawierają witaminę A oraz C. Nie wolno ponadto używać przeznaczonych do depilacji preparatów.

Depilacja laserowa Gliwice – pielęgnacja skóry po zabiegu

Skóra po depilacji laserowej może w ciągu najbliższych dni być wrażliwa, a nawet lekko zaczerwieniona. Nie ma jednak powodów do niepokoju. Taka reakcja organizmu jest w pełni naturalna, a przy odpowiednim postępowaniu tego typu objawy ustąpią samoistnie. Skórę po myciu należy osuszać i pamiętać o tym, że nie wolno jej wycierać. Absolutnie zabronione jest narażanie wydepilowanych miejsc na intensywne działanie promieni słonecznych. Należy jednocześnie mieć świadomość, że nie wolno korzystać z solarium. Wskazane jest natomiast stosowanie delikatnych kremów nawilżających, pod warunkiem, że nie zostały one wyprodukowane na bazie alkoholu.

Nie ulega wątpliwości, że depilacja laserowa Gliwice to bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, jeżeli poddająca się mu osoba będzie postępowała zgodnie z uzyskanymi od specjalisty wskazówkami. Zatroszczy się w ten sposób nie tylko o swoje zdrowie, ale także o komfort psychiczny oraz samopoczucie. Dzięki depilacji laserowej Gliwice usuwanie niepożądanego owłosienia jest bardzo skuteczne i przynosi długotrwałe efekty.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments