Chcesz zostać Master Chefem? To musisz mieć w kuchni

Jeśli wyposażyłeś swoją kuchnię we wszystkie podstawowe sprzęty potrzebne do przyrządzania najsmaczniejszych potraw, ale masz ochotę na coś ekstra, co przeniesie twoje gotowanie na poziom Master Chefa, to dobrze trafiłeś!

Mamy dla ciebie kilka wymyślnych urządzeń kuchennych, które z pewnością cię zainteresują.

Urządzenie do sous vide

Sous vide, czyli gotowanie „pod próżnią”, istnieje od lat, ale dopiero niedawno zostało spopularyzowane w kuchniach domowych. Proces ten polega na próżniowym zamykaniu żywności w opakowaniach i powolnym gotowaniu w kąpieli wodnej o kontrolowanej temperaturze. Jedyne, w co musisz zainwestować, to urządzenie do precyzyjnego gotowania metodą sous vide, opakowania na żywność – takie jak zamykane torebki plastikowe lub silikonowe – oraz system zgrzewania próżniowego! testujemyjedzenie.pl

Dehydrator

Jeśli chcesz prowadzić zdrowszy tryb życia, dehydrator do użytku domowego będzie dla Ciebie idealny. Możesz w nim suszyć różne produkty spożywcze, takie jak jabłka, banany, kiwi, czereśnie, ananasy i mango, a także jarmuż, pomidory, paprykę i wiele innych. Możesz nie tylko jeść te zdrowe kąski, ale także używać ich do dekorowania domowych ciast. Nowy poziom gotowania i pieczenia! Dehydrator jest też praktyczny, bo możesz kupować dobre produkty w sezonie i suszyć duże ilości do późniejszego wykorzystania.

Mikser stojący

Jeśli używasz miksera ręcznego do pieczenia ciast, makaronów i innych deserów, wiesz już, że przydałaby Ci się dodatkowa ręka w kuchni. Dlaczego więc nie kupić miksera stojącego i mieć obie ręce wolne! Mikser stojący ma też większą moc niż mikser ręczny i pomoże Ci szybko wymieszać większe ilości składników.

Termometr

Termometr do żywności lub piekarnika daje ci to, czego potrzebujesz, by gotować na profesjonalnym poziomie – dokładność! Precyzja jest kluczem, gdy gotujesz mięso, robisz słodycze i wiele innych rzeczy; zgadywanie nie sprawdza się przez cały czas. Używanie odpowiedniego termometru do danego zadania może pomóc Ci w upewnieniu się, że jedzenie jest gotowane równomiernie, w odpowiedniej temperaturze i dokładnie tak, jak chcesz.

Waga kuchenna

Kolejnym urządzeniem kuchennym, które pomoże Ci w precyzyjnym gotowaniu, jest waga kuchenna. Wybierz wagę cyfrową z zaawansowanym sprzętem, dzięki czemu uzyskasz wiarygodne i dokładne odczyty. Dobra cyfrowa waga kuchenna będzie również w stanie podawać odczyty w różnych jednostkach miary, takich jak gramy, funty itp. Wagi cyfrowe mogą również mierzyć małe jednostki, czego nie potrafią wagi mechaniczne. Z drugiej strony, możesz używać wagi cyfrowej do porcjowania posiłków i śledzenia kalorii!

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments