Bukiet dla panny młodej

Zamówienie bukietu ślubnego dla panny młodej jest jednym z obowiązkowych zadań na liście rzeczy, które trzeba zrobić jeszcze przed dniem ceremonii. Tego rodzaju bukiety zawsze składają się z wielu kwiatów, posiadają liczne dekoracje, a także muszą zostać wykonane tak, aby były wygodne do trzymania w ręce nawet przez dłuższy czas. Z pewnością żadna panna młoda nie chciałaby, aby jej bukiet ślubny Gliwice rozsypywał się jej w rękach, albo też posiadał wystające elementy, które raniłyby dłonie. Dlatego też taki bukiet koniecznie trzeba zamówić w renomowanej kwiaciarni, która zatrudnia florystę, który takimi bukietami się zajmuje na co dzień.

--- REKLAMA ---

Z jakich kwiatów tworzy się bukiety ślubne?

Tak naprawdę nie ma tutaj ograniczeń. Zamawiając bukiet możemy określić, jakie kwiaty najbardziej nas interesują lub też przekazać inne wytyczne co do wyglądu i charakteru samej kompozycji. Bardzo często wykorzystuje się albo klasyczne rozwiązania w postaci róż, albo też bazuje się na kwiatach sezonowych, które w danym okresie prezentują się zdecydowanie najbardziej okazale, ale i kojarzą się z daną porą roku.

O ile latem wybór różnego rodzaju kwiatów jest ogromny o tyle w zimie jest już ich znacznie mniej. W miesiącach zimowych w bukietach można znaleźć poisencje, amarylisy, hiacynty czy też ciemierniki. Z kolei bukiety, które są przygotowane wiosenną porą roku powinny być świeże i lekkie, złożone z tych kwiatów, które dopiero co rozkwitają, a mowa tutaj o tulipanach, hiacyntach, szafirkach, frezjach, bzach i konwaliach. Bardzo tematyczną porą roku jest też jesień, kiedy stawiamy na wrzosy, ozdoby w postaci gałązek jarzębiny, róże, dalie, astry i goździki.

A może najbardziej klasyczne rozwiązanie?

Najbardziej stonowaną, ale i szalenie elegancką kompozycją jest bukiet wykonany na bazie białych kwiatów, na przykład róż. Stanowi on idealne uzupełnienie sukni ślubnej oraz dodatków. Aby dodać mu szyku i elegancji można przystroić go kryształkami, perełkami, brokatowymi wstążkami i innymi ozdobami w kolorystyce srebra.

Bukiety na każdą okazję.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments