Bolące dziąsła – 4 sprawdzone sposoby, jak zadbać o zdrowie dziąseł

Bolące dziąsła to dolegliwość dotykająca wiele osób. Istnieją różne sposoby na złagodzenie takich objawów, a nawet ich całkowite wyeliminowanie. Jak pozbyć się problemu bolących dziąseł? Jakie preparaty sprawdzą się w przypadku takich dolegliwości?

Z czego wynikają bolące dziąsła?

Bolące dziąsła mogą być wynikiem m.in. niewłaściwej higieny jamy ustnej. Co więcej, z takimi dolegliwościami borykają się też osoby niepraktykujące prawidłowo zbilansowanej diety. Do bólów dziąseł prowadzi m.in. niedobór witaminy C i witamin B. Powodów występowania takich dolegliwości może być jeszcze więcej. Mowa tu np. o uszkodzeniach mechanicznych powstających w wyniku noszenia niedopasowanej protezy czy aparatu ortodontycznego, a także stosowaniu niektórych leków. Z bólem dziąseł częściej borykają się też osoby uzależnione od papierosów i alkoholu.

--- REKLAMA ---

Sposób na bolące dziąsła, czyli płyn antyseptyczny

Sposobem na bolące dziąsła może być zastosowanie płynu antyseptycznego. Pozwala on na pozbycie się płytki nazębnej i innych zanieczyszczeń, które wpływają bezpośrednio na występowanie dolegliwości bólowych. Płyn antyseptyczny działa antybakteryjnie i dociera nawet do bardzo trudno dostępnych przestrzeni, gdzie nie da się dostać zwykłą szczoteczką z pastą do zębów. Takie preparaty są dostępne również w wersji dla osób noszących aparat ortodontyczny.

Sposób na bolące dziąsła, czyli płukanki

Wśród domowych sposobów na bolące dziąsła można wyróżnić specjalne płukanki na bazie ziół. Powstają one z roślin o właściwościach antyseptycznych i przeciwzapalnych. Są to m.in.: 

  • tymianek,
  • szałwia lekarska,
  • rumianek,
  • mięta pieprzowa,
  • podbiał,
  • nagietek lekarski,
  • kora dębu.

Takie płukanki można przygotować samodzielnie, z suszonych liści poszczególnych roślin. Stosuje się je nawet kilka razy dziennie.

Sposób na bolące dziąsła – GUM® SOFT-PICKS® ORIGINAL

Ciekawym sposobem na bolące dziąsła może być specjalna szczoteczka. Pozwala ona na wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych, w których gromadzą się zanieczyszczenia i płytka nazębna. Jednorazowa szczoteczka z miękkim włosiem z gumy nie uszkadza dziąseł, a jednocześnie pozwala na ich dokładne oczyszczenie.

GUM® SOFT-PICKS® ORIGINAL masuje dziąsła w trakcie używania, co pozwala na minimalizowanie drobnych stanów zapalnych. To produkt bez lateksu, drewna i metalu.

GUM® SOFT-PICKS® ORIGINAL to miękka szczoteczka przystosowana do czyszczenia nawet bardzo niewielkich przestrzeni międzyzębowych. Produkt ten jest bezpieczny dla wrażliwych dziąseł, a jednocześnie pomaga zachować je w pełnym zdrowiu poprzez delikatną stymulację – mówi specjalista z firmy SUNSTAR będącej producentem GUM® SOFT-PICKS® ORIGINAL.

Zimne okłady jako sposób na bolące dziąsła

Co zrobić na bolące dziąsła? Jednym ze sposobów na radzenie sobie z tym problemem może być przykładanie zimnych okładów. Powodują one obkurczanie naczyń krwionośnych, co zmniejsza ból. Takie rozwiązanie jest jednak doraźne, a oprócz niego warto stosować także inne sposobu na bolące dziąsła. 

Trzeba pamiętać, że żaden z wymienionych sposobów nie zastąpi wizyty u specjalisty, zwłaszcza jeśli problem bolesnych dziąseł utrzymuje się długo i jest bardzo uciążliwy. Czasami konieczne jest bowiem wdrożenie leczenia stomatologicznego.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments