Bo modę trzeba czuć…Poznaj 5 rzeczy, za które nie musisz przepłacać

Mówi się, że stylu za żadne pieniądze nie da się kupić i coś w tym jest. Jednak prawda jest też taka, że nie trzeba wcale kupować tylko i wyłącznie najdroższych ubrań, aby dobrze się prezentować, wszak za metki często płaci się solidnie, a wysoka cena nie idzie w parze z jakością. A więc jeżeli czujecie modę, to poznajcie 5 rzeczy, za które nie trzeba przepłacać.

--- REKLAMA ---

Top 1: dobre buty

Zazwyczaj mówi się, że dobre buty to włoskie buty. Aż trudno powiedzieć skąd wzięło się to przekonanie. Może jeszcze w poprzedniej epoce w Polsce nie można było kupić nic aż tak wartościowego, a może jest to zwyczajny mit powielany już od wielu lat. A więc gwarantujemy, że polscy producenci obuwia mogą zaoferować nie tylko stylowe, ale jednocześnie tanie buty, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Zresztą w całej Europie i w Ameryce można zakupić obuwie polskich marek. Zatem warto wspierać to co nasze, tym bardziej, że nasze – polskie oznacza najlepsze.

Top 2: biżuteria

Choć zapewne teraz Was zaskoczymy, musicie wiedzieć, że droga biżuteria nie zawsze oznacza najlepszą. Otóż zapewne domyślacie się, że kupując tę ze szlachetnych materiałów typu złoto, należy zwrócić uwagę na jego próbę. Niestety bywa tak, że w niektórych sklepach ceny są windowane i za dużo większe pieniądze kupicie niezbyt dobrej jakości produkt. Swoją drogą jest jeszcze jedna kategoria, a mianowicie biżuteria modowa, która choć nie jest ze szlachetnych tworzyw jest droga, bo reklamowana przez znaną markę. Zatem, jak nie dać się oszukać kupując biżuterie? To bardzo proste, a mianowicie musicie wiedzieć, co chcecie kupić i ile jest to warte.

Top 3: pościel

Czasami wydaje nam się, że wysoka cena idzie w parze z wysoką jakością. Nic bardziej mylnego, za solidne pieniądze można także kupić rzeczy, które są fatalnej jakości i już po jednym praniu ulegają niezbyt gustownym przemianom, choćby w postaci mechacenia materiału. A czasami pewne rzeczy reklamowane są jako dobra ekskluzywne, choć ani z dobrem, ani z ekskluzywnością nie mają nic wspólnego. Tak jest na pewno w przypadku pościeli. Otóż jeżeli sądzicie, że najlepsza jest jedwabna, to nic bardziej mylnego. Otóż przede wszystkim jest ona mało praktyczna, wszak sprawdzi się co najwyżej latem, bo daje skórze odrobinę chłodu. Ponadto jest śliska, a jak wiecie tego od pościeli się nie oczekuje. Zamiast płacić sporo za pościel jedwabną, lepiej zakupić tę wykonaną z bawełny, gdyż jest uniwersalna i pozwala skórze oddychać. Swoja drogą nie musicie obawiać się alergenów, bo ich zwyczajnie nie przyciąga, a dodatkowo łatwo utrzymać ją w dobrym stanie.

Top 4: futro

Teraz słowo, a może temat bardzo kontrowersyjny, czyli futra i oczywiście jak możecie się domyślać za takie produkty nie można przepłacać. Przede wszystkim pamiętajcie, że futra wyglądają pięknie tylko na ich prawdziwych właścicielach, czyli zwierzętach. Aktualnie nie potrzebujemy naturalnych futer, bo przecież zimy nie są tak mroźne, a nawet jeśli, to możemy kupić sztuczne futra, które także dobrze grzeją. A więc nie można być aż tak egoistycznym, by skazywać niewinne zwierzęta na śmierć tylko po to, aby zaspokoić swoją próżność i zakupić naturalne futro, a raczej zwłoki zwierzęcia.

Top 5: torebki ze skóry ekologicznej

Jeżeli kupujecie torebkę, to zwracacie uwagę na jej estetykę a niekoniecznie na jakość i rodzaj materiału. Najczęściej kupowane są modele z eco skóry, wszak są stylowe, ale i tańsze od tych ze skóry naturalnej. Ale i wśród torebek ze skóry ekologicznej występuje duża rozbieżność cenowa. Dlatego też i tutaj nie należy wybierać najdroższej galanterii, bo i tak nie mamy pewności przez ile lat nam posłuży. Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku naturalnej skóry, wszak w tym przypadku wszystko zależy od jej jakości, ale niezależnie czy kupicie torebkę ze skóry naturalnej czy syntetycznej musicie liczyć się z tym, że prędzej czy później będzie ona pękać, bo taka jest kolej rzeczy.

Jakość ma znaczenie – to fakt, z którym trudno się nie zgodzić, ale cena nie musi iść w parze z jakością. Dlatego też pamiętajcie, aby zwracać uwagę na to, co kupujecie i zawsze dokonywać przemyślanych zakupów. Dzięki temu unikniecie przepłacania.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments