Blokujące słupki drogowe — jak i kiedy korzystać?

Zapewnienie bezpieczeństwa oraz sprawnej komunikacji w strefach ograniczonych dla ruchu samochodowego to w czasach lawinowo wzrastającej liczby aut prawdziwe wyzwanie dla zarządców dróg. Efektywne i bezpieczne blokowanie wjazdu powinno z jednej strony uwzględniać aktualne przepisy prawa, z drugiej zaś umożliwiać łatwy i szybki dojazd pojazdom uprzywilejowanym. Rozwiązaniem, które doskonale pozwala pogodzić oba te warunki, jest słupek drogowy. Sprawdź, gdzie tego rodzaju infrastruktura sprawdza się najlepiej i na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej blokady!

Rynek oferuje obecnie szeroką gamę produktów oraz systemów przeznaczonych do kontroli wjazdu na parkingi, drogi wewnętrzne czy place wyłączone z ruchu kołowego. Solidnie wykonany słupek wygrodzeniowy okazuje się skuteczną i znacznie tańszą alternatywą dla szlabanów, blokad parkingowych oraz innych rozwiązań stosowanych w takich miejscach jak m.in.:

--- REKLAMA ---
  • drogi dojazdowe do prywatnych posesji i obiektów firmowych,
  • deptaki, chodniki, rynki miast,
  • miejsca postojowe dla dostawców i samochodów służbowych,
  • podziemne parkingi w budynkach mieszkalnych i biurowych,

a także wielu innych lokalizacjach, gdzie kluczowe staje się zablokowanie wjazdu dla aut nieuprawnionych do poruszania się bądź parkowania na określonym obszarze.

Rodzaje słupków drogowych

Bardzo często słupek drogowy w cenie kilkukrotnie niższej niż barierka czy szlaban pozwala zapewnić równie wysoki poziom bezpieczeństwa. Co więcej, odpowiednie rozmieszczenie blokad w obrębie parkingu czy deptaku umożliwia zablokowanie wjazdu na sporym obszarze, co również nie jest bez znaczenia w kontekście wydajnych i niedrogich metod ograniczania ruchu samochodowego. Aby jednak skutecznie i efektywnie zarządzać komunikacją w rejonie stref z zakazem wjazdu, wato postawić na rozwiązanie idealnie dostosowane do własnych potrzeb. Inwestorzy chcący zainteresować w elastyczny słupek drogowy mają do wyboru wiele rozwiązań, z których najpopularniejsze to m.in.:

  • klasyczne zapory w formie słupków parkingowych,
  • słupy blokujące z łańcuchem lub bez,
  • słupki parkingowe uchylne, umożliwiające łatwe odblokowanie wjazdu,
  • wytrzymałe zabezpieczenia ze stali,
  • lekkie słupki odblaskowe z tworzyw sztucznych.

Jak widać, oferta artykułów poprawiających bezpieczeństwo oraz umożliwiających blokowanie wjazdu w określone strefy jest bardzo szeroka. Warto dokładnie przemyśleć kwestię tego, który słupek drogowy w danym przypadku sprawdzi się najlepiej, a następnie skorzystać z oferty renomowanych dostawców, gwarantujących wysoką jakość proponowanych przez siebie rozwiązań.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments