Wybór bieli jako koloru podstawowego do kuchni jest propozycją ponadczasową. Biała kuchnia prezentuje się niezwykle estetycznie, a dzięki obecnym trendom w aranżacji wnętrz, jest także modna. Oto, dlaczego warto zastosować tę barwę w wykończeniu i urządzeniu pomieszczenia, w którym znajduje się miejsce do przygotowywania posiłków – serce każdego domu. Otoczmy je bielą!
Biała kuchnia jest estetyczna
Pomieszczenie, w którym przygotowywane są codzienne posiłki, wymaga szczególnych starań względem utrzymania nienagannego porządku. W kuchni ważne są więc nie tylko względy dekoracyjne, ale przede wszystkim higieniczne – nie trzeba przypominać, z czym wiążą się zaniedbania w tej kwestii. Tymczasem to właśnie biały kolor jak żaden inny służy pomocą w zlokalizowaniu i usunięciu każdego miejsca, które wymaga wyczyszczenia. Dotyczy to tak samo wykończenia okolic zlewozmywaka, jak i blatu roboczego i mebli, w tym kryjące w sobie pojemniki, w których segregowane są odpadki i śmieci. Biała kuchnia jest wnętrzem estetycznym, jeśli zachowana jest w niej higieniczna czystość.
Biała kuchnia nie jest pomieszczeniem zimnym
Chociaż śnieżnobiała biel wiąże się z chłodnym optycznie widzeniem wnętrza, w którym barwa ta została zastosowana, kuchnia jest wyjątkiem – dlaczego? Na wizualny odbiór mają wpływ bowiem nie tylko pionowe i poziome powierzchnie pokryte bielą, ale również wszelkie sprzęty używane na co dzień w czasie przygotowywania posiłków – kolorowe naczynia, garnki, ozdobne sztućce, sprzęty AGD. Samo wnętrze – przepełnione aromatami przygotowywanych potraw, ciepłem bijącym od kuchenki gazowej lub elektrycznej, zapachem ciasta rosnącego w piekarniku – jest odbierane w przytulny, rodzinny i ciepły sposób. Tutaj po prostu chce się przebywać!
Biel jako niezawodne tło dla wielu kolorów
Kolor biały stanowi znakomite tło, na którym pięknie odznaczają się barwy używanych w kuchni sprzętów. To dobra informacja dla tych wszystkich, którzy zamierzają urządzić i wyposażyć pomieszczenie w sposób zgodny ze współczesnymi trendami – tonacja biała jest świetnym punktem wyjścia do aranżacji nowoczesnej. Co więcej – ten kolor stanowić będzie też łącznik kompozycyjny między kuchnią a salonem w pomieszczeniach, w których brakuje wyraźnej przegrody między tymi wnętrzami. Kolejną zaletą zastosowania tego koloru jest wrażenie optycznego powiększenia rejonów wypełnionych bielą. Tym sposobem nawet niewielka kuchnia z perspektywy otwartego na nią salonu będzie wydawała się bardziej okazałym, przestrzennym pomieszczeniem.
Jaka podłoga do białej kuchni?
Białe wykończenie ścian i mebli kuchennych jest również korzystnym punktem wyjścia do swobodnego wyboru koloru podłogi. Dlaczego korzystnym? W zależności od typu aranżacji, jaki chcemy zastosować, zdecydować się możemy na kolory zdecydowane i kontrastowe – w przypadku aranżacji nowoczesnej – jak też delikatne i pastelowe z licznymi przetarciami, jak to ma miejsce w stylu skandynawskim i rustykalnym. Co więcej, biała kuchnia to miejsce, w którym pasować będą zarówno stare deski na podłodze, celowo postarzane panele, jak i ceramiczna okładzina z połyskliwą, szkliwioną powierzchnią – wybierzesz takie wykończenie podłogi, o jakim od dawna marzyłeś!