10 powodów, dla których warto wybrać pergole aluminiowe

Od wczesnej wiosny do późnej jesieni nasze życie często toczy się na tarasie. Tutaj jemy śniadanie w wolne weekendy i popijamy popołudniową kawę po przyjściu z pracy. Aby ochronić się przed zbyt mocnym słońcem lub przelotnym letnim deszczem, potrzebujemy odpowiedniego zadaszenia tarasowego. Doskonałym wyborem będzie pergola aluminiowa. Poznajmy 10 powodów, dla których warto mieć ją na swoim tarasie!

1. Zwiększenie funkcjonalności tarasu

---REKLAMA ---

Przede wszystkim pergole aluminiowe zwiększają funkcjonalność naszego tarasu. Pozwalają wypoczywać na tarasie bez względu na pogodę. Już nie będziemy musieli chować się w domu, kiedy słońce zacznie zbyt mocno przygrzewać albo przyjdzie niespodziewany deszcz.

Będziemy mogli też bez obaw zaprosić gości na ogrodowe przyjęcie: bo nawet w czasie chwilowego załamania pogody, nic nie przerwie naszej zabawy. Bez zadaszenia tarasu już pierwsze krople deszczu zmusiłyby nas do przeniesienia się do salonu. Dzięki pergolom letnia impreza na świeżym powietrzu będzie trwać do białego rana.

2. Dach z ruchomymi aluminiowymi lamelami

Skutecznej ochronie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi sprzyja wyposażenie pergoli w system ruchomego, regulowanego zadaszenia. Dach z ruchomymi lamelami aluminiowymi jest bardzo wygodny i funkcjonalny. Możemy w odpowiedni sposób ustawić lamele, aby spokojnie wypoczywać na tarasie, nie martwiąc się ani palącym słońcem, ani deszczem. Zakres obrotu lameli wynosi od 0 do 130 stopni. Przy lamelach ustawionych w pozycji poziomej, dach jest w 100 procentach wodoszczelny.

Co więcej, dach pergoli aluminiowej można podzielić na kilka sekcji. Oznacza to, że możemy indywidualnie sterować lamelami w każdej z tych sekcji. To dodatkowy atut.

3. Boczne osłony przeciwsłoneczne

Aby pergola stanowiła jeszcze skuteczniejszą zaporę przed silnym słońcem, możemy dodatkowo wyposażyć ją w boczne osłony przeciwsłoneczne. Są to np. nowoczesne i uniwersalne rolety screenowe, które zapewniają optymalną ochronę przed:

  • nadmiernym nasłonecznieniem,
  • nagrzewaniem,
  • insektami,
  • zanieczyszczeniami,
  • podmuchami wiatru.

4. System odprowadzania wody opadowej

Kolejne nowoczesne rozwiązanie zastosowane w pergolach aluminiowych to system odprowadzania wody opadowej. Pergole są wyposażone w sprytnie ukryte w słupach nośnych otwory odpływowe. Dzięki temu woda nie ścieka po zewnętrznych krawędziach pergoli, ale spływa bezpośrednio do podłoża.

5. Łatwość czyszczenia lameli aluminiowych

Niepodważalną zaletą pergoli aluminiowych jest również łatwość czyszczenia lameli. Tak naprawdę wystarczy do tego myjka ciśnieniowa albo silny strumień wody z węża ogrodowego. Dodając odrobinę detergentu, szybko wyczyścimy pergolę ze wszelkich zabrudzeń.

Ponadto pergola nie wymaga konserwacji ani malowania. To sprawia, że utrzymanie jej w idealnym stanie jest bardzo proste.

6. Pergole aluminiowe wolnostojące i zakotwiczone

Pergola aluminiowa występuje w kilku rodzajach, różniących się sposobem zakotwiczenia. W zależności od tego, jaki mamy pomysł na swój taras, możemy wybrać:

  • pergolę wolnostojącą, którą zamontujemy w dowolnym miejscu,
  • pergolę zakotwiczoną do ściany budynku: krótszym lub dłuższym bokiem, w zależności od ustawienia tarasu.

Kotwiczenie pergoli dodatkowo wpływa na jej stabilność, ale pergolę wolnostojącą również możemy bezpiecznie przytwierdzić do podłoża.

7. Oświetlenie LED

Pergolę aluminiową można wyposażyć w dodatkowe udogodnienia. O jednym z nich już wspomnieliśmy, a mianowicie o roletach screen. Korzystanie z pergoli uprzyjemni również oświetlenie LED, które pozwoli cieszyć się komfortowym przebywaniem na pergoli również wieczorem i nocą.

Oświetlenie LED dopasujemy do naszych indywidualnych potrzeb. Jest szereg różnorodnych rozwiązań, z których możemy korzystać, w zależności od tego:

  • jaki odcień światła preferujemy,
  • w jakich punktach chcemy zamontować elementy systemu oświetleniowego,
  • w jaki sposób chcemy sterować oświetleniem.

System oświetlenia pergoli jest tak naprawdę jej nieodzownym elementem, jeśli chcemy korzystać z niej nie tylko w trakcie dnia.

8. Prosty i szybki montaż pergoli aluminiowych

Pergole aluminiowe są proste i szybkie w montażu. Dzięki instrukcji producenta możemy samodzielnie, bez pomocy ekipy montażowej, wymierzyć odpowiedni rozmiar pergoli, a następnie ją zamontować.

9. Pergole aluminiowe dopasowane do każdego stylu budynku

Pergole aluminiowe doskonale pasują do każdego stylu budynku: zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego. Dobrze wyglądają w połączeniu z innymi materiałami, np. z drewnem. Charakteryzują się wysoką estetyką, dzięki zastosowaniu najwyższej klasy materiałów oraz powłok lakierniczych.

10. Długa żywotność pergoli aluminiowych

Trzeba również zaznaczyć, że pergole aluminiowe charakteryzują się długą żywotnością. Będą nam służyć przez naprawdę długi czas, ponieważ lamele są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

REKLAMA