Zabudowa poddasza z płyt g-k i technologia szkieletowa w budownictwie – zalety

Nowoczesne budownictwo to przede wszystkim ergonomia i energooszczędność. W takich budynkach używa się innowacyjnych technologii i materiałów budowlanych. Stąd też warto zwrócić uwagę na dwa rodzaje technologii – jedną dotyczącą wykończenia wnętrza i drugą, dotyczącą podstaw domu, czyli materiału, z jakiego się go buduje.

Zabudowa poddasza z płyt g-k – zalety 

Płyty gipsowo-kartonowe mają jedną podstawową zaletę – stosując je, można zabudowywać powierzchnie o nieregularnej geometrii. Płyty g-k są wyjątkowo podatne na cięcie i dzięki temu możliwe jest ich dopasowywanie nawet do najbardziej wymagających kształtów. Można nimi pokrywać zarówno ukośne jak i poziome płaszczyzny ścian i sufitów, a same płyty nie mają ustalonych kątów połączeń, przez co można uzyskać wyjątkowo efektowne załamania. Używanie płyt g-k umożliwia zatem estetyczne wykończenie wnętrz znajdujących się na poddaszu.  

Dodatkowym walorem takiego systemu jest możliwość zwiększenia grubości materiału termoizolacyjnego – płyty układa się na konstrukcji wykonanej z profili, a między nimi tworzy się przestrzeń do wypełnienia wełną mineralną. To przekłada się na mniejsze straty cieplne wnętrza a to z kolei oznacza niższe koszty ogrzewania budynku w sezonie grzewczym. Reasumując, płyty gipsowo-kartonowe są świetnym pomysłem na estetyczne i energooszczędne wykończenie poddasza. 

Technologia szkieletowa w budownictwie – zalety 

Główną zaletą budownictwa szkieletowego jest fakt, że budowę domu w tej technologii można przeprowadzić o każdej porze roku. Nie ma potrzeby realizacji zbyt wielu robót mokrych, dzięki czemu budowa może być przeprowadzana nawet w zimę. Dodatkowo budynek wykonany w technologii szkieletowej jest szybki w budowie, prosty w rozbudowie i łatwy w wykończeniu. Jak widać system szkieletowy ma bardzo dużo zalet, obok których nie można przejść obojętnie szukając optymalnego sposobu na budowę domu.  

Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat zabudowy z płyt g-k i technologii szkieletowej? Odpowiedź stronę internetową https://www.siniat.pl/pl-PL.  

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments