Zastanawialiście się kiedyś – jak to jest prowadzić biznes? Nie? Tak? Odpowiedzi są mieszane. Dobrze, nie marnujmy więcej czasu, dzisiaj opowiemy sobie o tym, czy wypożyczalnie samochodów to dobry sposób na biznes?
Jeśli mamy dużo pieniędzy – to na pewno
Posiadanie sporej floty samochodów sporo kosztuje. Dlatego też, musimy na początek zgromadzić pokaźny kapitał (bądź też podpisać umowę na leasing), żebyśmy posiadali więcej niż 3-4 samochody do wypożyczenia. Nie brzmi to zbyt optymistycznie, prawda?
No dobrze – mamy już samochody, ludzie je wypożyczają, a co dalej?
To wcale nie jest tak, że nasza praca, kończy się na wypożyczeniu samochodu klientowi. O nie nie nie, dopiero co się rozkręcamy. No ale zacznijmy od początku.
Jak wygląda proces wypożyczenia auta od drugiej strony?
Przede wszystkim musimy zacząć od ,,papierkologii”. Po założeniu firmy – musimy kupić pojazdy, każdy z nich musi zostać zarejestrowany, przejść badania, mieć wykupione ubezpieczenie bla bla bla bla. Potem, gdy już z tym wszystkim się uporamy, to musimy mieć kogoś, kto będzie załatwiał nam czynności ze strony prawnej (umowy z klientami, protokoły etc.) oraz kogoś, kto będzie namawiał przychodzących do nas klientów do wypożyczenia naszych samochodów (agenta). Macie już dość? Nie? To lecimy dalej.
A co jeśli klient rozbije nas samochód?
Oczywiście, wypadki się zdarzają – po to przecież są też badania techniczne, ubezpieczenie i umowy, więc my jesteśmy ,,w razie czego kryci”. No ale jeśli nie posiadamy zbyt dużej floty samochodowej, to strata jednego samochodu nas zaboli, z racji tego że wycena odszkodowania oraz naprawa na pewno nie potrwa krótko. Więcej informacji o takich sytuacjach można wyszukać na stronie https://www.fleetcorp.pl/.
Pracownicy – samemu będzie bardzo ciężko
Jak już wspominaliśmy wcześniej, bez przynajmniej kilku pracowników o różnej ekspertyzie się nie obędzie. Jednakże jeśli uda nam się wszystko zorganizować poprawnie, to nie zbankrutujemy po kilku miesiącach, a nasz biznes będzie się rozwijał.