Wybieramy oświetlenie do pokoju dziecięcego!

Pokój dziecięcy bywa jednym z najtrudniejszych w urządzaniu pomieszczeń. W końcu zamieszkują w nim najmłodsi domownicy, którzy mają spore wymagania. W tej przestrzeni niezbędny jest odpowiedni klimat, aby dziecko czuło się dobrze i przyjaźnie. Znaczenie ma właściwie dobrane wyposażenie, każdy mebel i dodatki, a także oświetlenie, które decyduje o funkcjonalności pokoju dziecka.

Jakie lampy sprawdzą się w pomieszczeniu urządzanym z myślą o najmłodszym domowniku? Podpowiadamy różne propozycje.

Oświetlenie w pokoju dziecka – jakie powinno być?

W dziecięcym pokoju oświetlenie spełnia te same funkcje, co w pozostałych pomieszczeniach. Jego zadaniem jest równomierne rozświetlenie całej przestrzeni, docieranie do trudno dostępnych szczelin i kątów, w których niezbędne jest oświetlenie precyzyjne. Nie obejdzie się również bez światła budującego przyjazną atmosferę tego miejsca.

Lampy dobieramy zatem zgodnie z ogólnymi zasadami – stawiając na oświetlenie: główne, zadaniowe i dekoracyjne. Lampy spełniające każdą z tych funkcji, dodatkowo w estetyce wpisującej się w klimat dziecięcych przestrzeni, można znaleźć na stronie https://lightplus.pl/.

Oświetlenie sufitowe – nie tylko lampy wiszące

Na oświetlenie sufitowe zwykle wybieramy lampy wiszące, ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Klasyczne lampy wiszące są uniwersalne i pasują do przestrzeni dziecięcych, można bowiem wybierać wśród konstrukcji, kolorów i kształtów, które oddają charakter tych pomieszczeń, ponadto są dopasowane do upodobań najmłodszych.

Jeśli decydujemy się na oświetlenie wiszące, należy pamiętać, aby posiadało ono regulowaną długość linki bądź jego wysokość nie wpływała na ryzyko zahaczenia o lampę podczas poruszania się po pokoju czy zabaw.

Alternatywą jest zastosowanie punktowych źródeł światła, np. w podwieszanym suficie. W ten sposób można stworzyć podział na strefy, np. część sypialnianą oraz przeznaczoną do nauki, a także zabawy. Wszystko zależy od przyjętej aranżacji, a także metrażu pokoju dziecięcego.

Oświetlenie zadaniowe – czas na kinkiety!

Kinkiety doskonale spełniają rolę oświetlenia zadaniowego w pokojach dziecięcych. Można je instalować nad łóżkiem bądź szafkami nocnymi. Najlepiej, gdy posiadają ruchome źródło światła, aby precyzyjnie dopasować strumień świetlny do potrzeb dziecka oraz oświetlanej przestrzeni. Zamiast lub oprócz kinkietu można zainstalować typową lampkę nocną, która zagości w strefie sypialnianej dziecka.

Do wyboru są kinkiety i lampki nocne w różnych kolorach oraz kształtach, nawet ulubionych postaci z bajek, zwierząt czy roślin, co pozwala na stworzenie klimatycznego i uroczego wystroju.

Dekoracyjne lampki, które są wisienką na torcie

Wisienka na torcie to oświetlenie dekoracyjne. W tej roli świetnie się sprawdzą bawełniane lampki cotton balls. Można je ułożyć w dowolnej konfiguracji, w każdym miejscu, a do tego wybrać ich kolory i kształty. Nie nagrzewają się, nie wymagają podłączenia do prądu i cudownie dekorują dziecięcą przestrzeń.

Z powyższymi wskazówkami wybór oświetlenia do pokoju najmłodszego członka rodziny będzie prawdziwą frajdą!

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments