Wszystko co powinieneś wiedzieć o meblach gabinetowych

Meble w gabinecie, tak samo jak meble pracownicze, powinny umożliwić komfortowe wykonanie różnego typu prac. W odróżnieniu od pomieszczeń dla pracowników gabinet pełni funkcję reprezentacyjną, musi on zrobić dobre wrażenie na klientach, kontrahentach oraz interesantach. Gabinet powinien więc być funkcjonalny, gustownie zaaranżowany ‒ dobrym rozwiązaniem jest wydzielenie stref, na przykład strefy pracy i strefy spotkań z interesantami. Wybór odpowiednich mebli gabinetowych oraz ich ustawienie to dość trudne zadanie, co warto wiedzieć na ten temat? Zachęcamy do lektury!

--- REKLAMA ---

Meble gabinetowe

  • Biurka gabinetowe

Biurko gabinetowe to ważny element wyposażenia każdego gabinetu. Dobrze zainwestować w biurko wykonane z wysokiej jakości materiałów takie, które będzie doskonale spełniało swoją funkcję przez długie lata.

Wśród licznych propozycji znajdziemy biurka drewniane, fornirowane, biurka z płyt MDF,  z jak również meble metalowe lub meble z elementami szklanymi.  

Dostępne są  biurka z funkcją zmiany ustawienia wysokości blatu roboczego, jak również bez regulacji wysokości. W zależności od potrzeb i preferencji zdecydować się możemy na biurko owalne, prostokątne, w kształcie L lub C. Do wyboru mamy biurka  gabinetowe ze stelażami metalowymi bądź drewnianymi i w szerokiej gamie kolorystycznej, od bieli, po szaroście i odcienie drewna.

Niezwykle ważne są wymiary biurka gabinetowego ‒ wysokość i szerokość powinny być dostosowane do potrzeb zainteresowanego, a także do metrażu gabinetu.

Warto więc dokładnie przemyśleć czy potrzebujemy biurka o długości 180 cm, 160 cm czy w naszym przypadku wystarczy biurko długości 140 cm.

Kolejna kwestia istotna przy wyborze biurka do gabinetu, jest to czy ma ono być wyposażone w szafki, kontenery, półki bądź szuflady.

  • Fotele gabinetowe

Wygodny fotel gabinetowy to kolejny element wyposażenia gabinetu. Aby taki fotel umożliwiał wygodne wykonywanie pracy, powinien być obrotowy, mieć regulowane wysokość oraz kąt nachylenia oparcia. Ważne są również profil oparcia oraz wygodne podłokietniki. Jeśli w gabinecie nie mamy dużego stołu z kompletem krzeseł konferencyjnych, dobrze  wyposażyć gabinet w przynajmniej dwa krzesła biurowe.

  • Kanapy, sofy

Jeśli dysponujemy dość sporym gabinetem możemy umieścić w nim kanapę lub sofę oraz stolik kawowy ‒ z pewnością będą przydatne, gdy przybęda interesanci, jak również w codziennym użytkowaniu.

  • Akcesoria

Znaczenia mają również wszelkiego typu akcesoria, na przykład:

  • oświetlenie
  • osłony okienne
  • systemy akustyczne
  • wieszaki
  • telefon
  • i inne

Design mebli gabinetowych

Wystrój gabinetu powinien  współgrać  z wystrojem innych pomieszczeń, na przykład z recepcją, pomieszczeniami dla pracowników, holem czy salą konferencyjną. Aranżację gabinetu i zakup mebli gabinetowych warto zorganizować łącznie z zakupem mebli pracowniczych, ladą recepcyjną czy meblami  konferencyjnymi.

Oferta Contino

Aranżację w profesjonalne meble gabinetowe warto zlecić prawdziwym fachowcom, którzy przygotują projekt gabinetu i dokładny kosztorys, dobiorą meble oraz  dodatki, a także zadbają o szybką dostawę i sprawny montaż.

Wszystkim, którzy chcą zaaranżować swój gabinet lub gustownie urządzić całą firmę polecamy. Fachowcy wykorzystują kreatywne rozwiązania w zakresie doboru kolorów, mebli, dodatków i dbają o najdrobniejszy szczegół.

Specjaliści z Contino mają już na koncie wiele realizacji gabinetów w stylu klasycznym, nowoczesnym, industrialnym czy skandynawskim. Zespół pod uwagę bierze styl i indywidualne preferencje inwestora, a także budżet, którym dysponuje zainteresowany. Firma dobiera meble ‒ proponuje niezwykle kolekcje  z 2019 roku, koncentruje się także na optymalnym ustawieniu mebli ‒  dobrym rozwiązaniem jest wydzielenie stref.

Fachowy zadbają o aranżację gabinetu, dzięki temu Ty będziesz mógł skupić się na tym, aby Twoja kariera doskonale się rozwijała. 

Powodzenia!

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments