Wnętrza biurowe pełne niezwykłości, czyli obrazy do biura!

Wydawać by się mogło, że przestrzenie o charakterze biurowym mogą być traktowane nieco po macoszemu, że w tym przypadku aranżacja przestrzeni nie liczy się tak bardzo, jak w domach czy też mieszkaniach. Nic bardziej mylnego! Przecież to w biurach przyjmuje się kontrahentów i klientów, negocjuje się warunki współpracy. Tutaj każdy szczegół się liczy. Z psychologicznego punktu widzenia patrząc – jeśli znajdujemy się w urządzonym z dużą dawką bylejakości, nudnym i nieciekawym biurowym wnętrz, mamy wrażenia, e jego pracownicy nie są zbyt kompetentni, tak naprawdę chcielibyśmy jak najszybciej to miejsce opuścić. Kiedy jednak mamy do czynienia z aranżacją wnętrz na poziomie światowym, czujemy się świetnie.

---REKLAMA ---

Jakie dekoracje sprawdzają się w biurowych wnętrzach?

Uściślijmy od razu: wnętrza biurowe nie lubią zagracenia, nie można wstawiać na półki czy regały całego mnóstwa bibelotów, artykułów dekoracyjnych, które tak naprawdę stworzą nam wrażenie chaosu czy kiczu oraz bałaganu. W istocie zdecydowanie lepiej będzie postawić na dekoracje naścienne. Dlatego też sklep z obrazami jest miejscem, które powinniśmy odwiedzić wówczas, kiedy planujemy urządzenie stylowego, modnego i nowoczesnego biura!

Jakie obraz wybrać?

Oczywiście nie mamy tutaj do czynienia z sytuacją, w której wszystkie modele dekoracji pasowałyby do każdej przestrzeni biurowej, należy wybrać je po zastanowieniu, tak, by pasowały stylem, kolorystyką i klimatem do wnętrza, które zamierzamy udekorować. Ponadto oczywiście należy wziąć pod uwagę indywidualne preferencje, a także nierzadko profil danego przedsiębiorstwa. Wszak trudno wyobrazić sobie, by w firmie związanej z branżą drewnianą pojawił się inny obraz niż ten przedstawiający słoje drzewa, las czy też drewniane przedmioty. W sytuacji, gdy dane przedsiębiorstwo trudni się produkcją kosmetyków dla kobiet, na pewno w grę wchodził będzie jakiś motyw obrazu w typie glamour, idealnie dopasowany do danej przestrzeni.

Najmodniejsze wzory!

Okazuje się, że w świecie naściennych obrazów panują jak najbardziej różnego rodzaju mody. Raz trendy swa intensywne barwy oraz kwiatowe printy, innym razem natomiast królują kolory bardzo przygaszone i delikatne, idealnie nadające się do pomieszczeń urządzonych w klimatach skandynawskich. Na szczęście jednak dla każdego uda się z pewnością znaleźć taki model, który szczerze go zachwyci.

Jeśli chodzi o rok 2018, z pewnością jego początek zdecydowanie należy do printów geometrycznych, wszystko wskazuje na to, że ta sytuacja będzie utrzymywała się nadal. Właściciele przedsiębiorstwa wybierają tego typu dekoracje naścienne po to, by podkreślić jego nowoczesność i stylowość. Takie o0brazy do biura prezentują się na tle ściany naprawdę genialnie, warto więc postawić właśnie na nie, komponując je z prostymi meblami i nieskomplikowanymi dodatkami. Gwarantujemy, że rezultat będzie znakomity.

Szalenie modne obrazy to dziś także te przedstawiające struktury różnych materiałów (betonu, drewna, cegły, sznurka, żelaza). One bardzo dobrze komponują się zwłaszcza w przestrzeniach urządzonych w stylu vintage, a tak dziś wygląda niejedno polskie biuro.

Bardzo dużym powodzeniem cieszą się nadal motywy florystyczne, lecz nie te w wydaniu zwyczajnym, klasycznym czy nawet nieco banalnym. Projektantom udało się bowiem w stu procentach zadbać o to, by klienci mieli do wyboru egzemplarze niezwykłe, bardzo oryginalne, szalenie nietypowe.

sklep-z-obrazami-fototap_pl-x2.jpg

Nie zapominamy także o fanach motywów zwierzęcych, oni bowiem również znajdą dla siebie cały szereg interesujących propozycji. Nie chodzi oczywiście wyłącznie o tak klasyczne wzory, jak na przykład pełne uroku psy i koty, coraz częściej wszak spotykamy obrazy do biura z motywami gepardów, ryb egzotycznych, legwanów, wilków, słoni czy lisów – naprawdę w czym wybierać! Niemała popularnością cieszą się też sowy, jelenie oraz lamparty.

Spokojne pejzaże okażą się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę wszędzie tam, gdzie właściciele biura postanowią postawić na klasyczne piękno i elegancję. Myliłby się jednak ten, kto sądziłby, że tego typu naścienne ozdoby są do siebie niezwykle podobne. Jedni bowiem wybiorą piękny wiosenny widok pełen zieleni, inni letni pejzaż przywodzący na myśl wakacje, jeszcze inni jesienne liście pełne kolorów czy też śnieżną biel zimy – możliwości są nieograniczone!

Nie tylko ozdoby na płótnie!

Okazuje się, że obrazy do biura wcale nie muszą być standardowymi dziełami stworzonymi na płótnie, wybrać można bowiem chociażby egzemplarze stworzone  z wielką pieczołowitością na szkle akrylowym. Wiele przedsiębiorstwa stawia także na te modele, które wykonane zostały na korku. Są one nie tylko ponadprzeciętnie stylowe, ale i bardzo praktyczne.

Warto zwrócić także uwagę na pewien trend, mianowicie wieszanie na ścianach w przestrzeniach biurowych dzieł malowanych ręcznie. W tym przypadku niezwykła maestria wykonania oraz ponadprzeciętnie walory artystyczne jak najbardziej warte są nieco wyższej niż w przypadku standardowych obrazów ceny. By biuro wyglądało perfekcyjnie! Szukasz inspiracji? Interesujące propozycje obrazów znajdziesz na https://www.fototap.pl.

REKLAMA