Wieczne róże

Róża to piękny kwiat, posiada niesamowitą barwę, harmonijny kształt oraz cudowny zapach. Jest to najbardziej popularna roślina wybierana na najróżniejsze okazje. Kobiety uwielbiają róże, nie bez powodu róże nazwano królową kwiatów. Aby móc jak najdłużej podziwiać urodę tych wspaniałych kwiatów opracowano proces konserwacji, którego efektem końcowym są tak zwane wieczne róże.

Na czym polega proces konserwacji?

Proces pozyskiwania wiecznych róż zaczyna się na specjalnie przygotowanych pod ich uprawę polach. Kiedy kwiaty są w pełnym rozkwicie uzyskują swoją dojrzałość, wówczas zrywane są te najpiękniejsze, charakteryzujące się najbardziej intensywnymi barwami. Tak wyselekcjonowane kwiaty trafiają na kilka dni do specjalnego roztworu do stabilizacji, zanurzane są w nim ich łodygi. Substancja konserwująca składa się w głównej mierze z gliceryny i pozostałych składników roślinnych. Po upływie kilku dni przebywania w takiej miksturze naturalne soki zastępowane są płynem stabilizującym. Kolejnym krokiem jest szczegółowe zbadanie kwiatu, ma to na celu usunięcie uszkodzonych liści czy płatków. Cały proces prowadzi do otrzymania doskonałych kwiatów. Wieczne róże firmy Rose du Château zachwycają swoją urodą a dodatkowo są o wiele trwalsze od żywych roślin. Tak zakonserwowane kwiaty potrafią zachować swoją świeżość nawet do 2 lat.

Jak dbać o wieczne róże?

Proces pielęgnacji tych kwiatów jest bardzo prosty, wystarczy nie doprowadzać do kontaktu z wodą. Rośliny te nie powinny być również przez dłuższy czas eksponowane w nasłonecznionych miejscach. Wieczne róże są odporne na grzyby i pleśń, a także ich dodatkową zaletą jest to, że nie przyciągają owadów. Są to kwiaty całkowicie bezpieczne, nawet dla alergików, wszystko to sprawia, że wieczne róże doceniane są przez wiele osób i chętnie kupowane na prezent dla bliskich, a osoby obdarowane nie muszą martwić się o ich pielęgnacje. Kwiaty te sprawdzają się doskonale jako ozdoba w domu czy biurze.

Wieczne róże jako idealny pomysł na prezent

Dostępne w sklepie Rose du Château wieczne róże są umieszczone w szkle lub specjalnie przeznaczonym do tego pudełkach tak zwanych flower boxach. Wszystkie z nich prezentują się pięknie i stanowią prezent, który możemy spersonalizować według własnych potrzeb i gustu. Wiele kwiaciarni oferuje szeroki wybór wiecznych róż w różnych formach oraz z dużym przedziałem rozpiętości cenowej, a więc każdy może znaleźć coś co najbardziej będzie odpowiadało jego upodobaniom oraz możliwością finansowym. Roże umieszczane pod kloszem w szkle mogą zostać dodatkowo ozdobione lampkami LED co dodaje uroku i czyni podarunek jeszcze bardziej wyjątkowym. Prezent w postaci wiecznych róż pomaga stworzyć niezapomniane wrażenie i uczcić uroczyste okazje. Taki produkt jest lepszym rozwiązaniem od tradycyjnych żywych kwiatów. Warto również pamiętać, że podarowanie róż ma również znaczenie symboliczne. Czerwone roże oznaczają miłość i zakochanie, białe są symbolem lojalności, czystości i uduchowienia, różowe są wyrazem podziwu i zachwytu. Natomiast otrzymanie róży pomarańczowej może oznaczać, że obdarowujący pragnie, aby obecna relacja była czymś więcej niż przyjaźnią. Dokonując zakupu wiecznych róż należy również o tym pamiętać.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments