Elementy metalowe wykorzystujemy zarówno przy produkcji dużych przemysłowych konstrukcji, ale również małych detali. Dlatego właśnie to cięcie laserem jest jedną z najpopularniejszych metod obróbki, a firmy inwestują we własny sprzęt lub też zlecają wykonanie zadania profesjonalistom z branży. Zobacz, dlaczego ta technologia ma tak wielu zwolenników.
- Moda na cięcie laserowe
- Co można ciąć laserem?
- Zalety cięcia laserowego
Moda na cięcie laserowe
Korzystanie z oferty profesjonalistów z https://www.laserfabryka4x4.pl/, którzy wykonują laserowe cięcie blach, ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim to gwarancja doskonale wykonanej usługi. Z drugiej strony obecnie można sobie pozwolić również na posiadanie maszyn, a tym samym pracę nad metalem we własnym zakresie, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Na rynku są oczywiście dostępne urządzenia wykorzystujące różne technologie czy też rodzaje lasera, więc warto pochylić się nad propozycjami, by wybrać maszynę idealną do swoich potrzeb.
Co można ciąć laserem?
Przede wszystkim cięcie laserowe wykonuje się w bardzo różnych materiałach, co z kolei generuje na przykład wzięcie pod uwagę odporności mechanicznej, twardości i stopnia nagrzania. Cięcie blach laserem https://www.laserfabryka4x4.pl/oferta/ciecie-laserem-blachy-2d będzie wykorzystywało rodzaj światłowodowy, który sprawdza się również w obróbce aluminium, miedzi, ceramiki i mosiądzu. Maszyna dedykowana pracy w metalach musi być przede wszystkim wydajna, prosta w obsłudze, a także charakteryzować się szybkim i precyzyjnym cięciem. Poza tym nowoczesne urządzenia są ekonomiczne i wykazują kilkakrotnie niższe zużycie prądu niż laser CO2.
Zalety cięcia laserowego
Różne rodzaje lasera umożliwiają cięcie blach bardzo cienkich oraz tych grubszych. W tym momencie z zasady powinniśmy dobrać odpowiednią technikę do specyfiki materiału. W ten sposób unikniemy dużych ubytków a także nierównych krawędzi. Konkretna specyfikacja a także dedykowana moc pozwalają na bardzo precyzyjne działania dostosowane do naszych potrzeb. Sama metoda jest niezwykle efektywna i najchętniej wykorzystywana jest w przemyśle budowlanym, górniczym, a nawet lotniczym. Z założenia jednak sprawdza się wszędzie tam, gdzie jest potrzeba zrobienia stalowych elementów o dowolnym kształcie. Nawet niewielkie detale w materiałach o różnej grubości będą charakteryzować się doskonale wykończonymi brzegami, co nie będzie generować konieczności dodatkowej obróbki. Poza tym niezwykle cienka wiązka lasera pozwala na bardzo ekonomiczne wykorzystanie materiału.