Taśmy klejące do pakowania – czym sugerować się przy zakupie?

Taśmy pakowe (samoprzylepne) to jedne z najbardziej uniwersalnych i najczęściej stosowanych produktów do pakowania. Być może sądzisz, że rodzaj używanej taśmy nie ma znaczenia albo masz wrażenie, że wszystkie produkty tego typu są identyczne. To jednak błąd. Właściwa taśma pakowa może bowiem zrobić dużą różnicę. Dowiedz się, jak ją wybrać!

Taśma do pakowania – rodzaje

Każdy wie, jak wygląda klejąca taśma pakowa i w jaki sposób się jej używa. Natomiast niewiele osób zdaje sobie sprawę, że tego typu produkty są wytwarzane na wiele sposobów i z różnych materiałów. To właśnie dlatego taśmy pakowe bywają rozciągliwe lub sztywniejsze, grubsze lub cieńsze, trwalsze lub łatwe do odklejenia. Dzięki temu można łatwo dopasować produkt do konkretnych potrzeb. Właśnie dlatego warto znać rodzaje taśm pakowych i ich podstawową charakterystykę.

Taśma pakowa akrylowa

Taśma pakowa akrylowa to bardzo uniwersalny, niedrogi produkt. Nie jest ona szczególnie wytrzymała mechanicznie, dlatego jeśli jest stosowana do zabezpieczania przesyłek, to tylko tych lekkich. Świetnie sprawdza się za to w zastosowaniach biurowych i magazynowych. Ma mocny klej, który nadaje się nawet do porowatych powierzchni i z czasem zwiększa swoją wytrzymałość. Właściwości akrylowej taśmy pakowej nie pogarszają się z czasem, dlatego dobrze nadaje się np. do zaklejania pudeł z archiwizowanymi dokumentami. Istotna może być również jej odporność na promieniowanie UV.

Taśma pakowa hot melt

Innym popularnym rodzajem taśmy pakowej jest Hot Melt. Wykorzystuje ona klej z syntetycznego kauczuku o świetnej przyczepności. Co ważne, tego rodzaju taśmy zachowują swoje właściwości w temperaturach od ok. -5 do +60°C. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzają się do zabezpieczania przesyłek pocztowych i kurierskich. Nadają się nawet do ciężkich przesyłek, ponieważ są bardzo wytrzymałe. Tego typu taśmy pakowe mają też przystępne ceny.

Taśma pakowa Solvent

Trzecim najczęściej używanym rodzajem taśm pakowych są te typu Solvent. Mają one klej z kauczuku naturalnego i żywicy, który zapewnia bardzo dobre parametry klejenia. Są nieco droższe, ale zachowują swoje właściwości zarówno w wysokich temperaturach, jak i podczas mrozów. Solvent to świetna taśma do pakowania paczek, przydatna wszędzie tam, gdzie potrzebne jest pewne i trwałe zabezpieczenie.

Taśma klejąca pakowa – na co jeszcze zwracać uwagę?

Jeśli zależy Ci na szczególnych właściwościach produktu, warto skonsultować się przed zakupem ze sprzedawcą lub producentem. Istnieją bowiem taśmy klejące o specjalnych właściwościach – np. przystosowane do użytku w warunkach mroźniczych. Ponadto tego typu produkty często dzieli się na „ciche” i „głośne” ze względu na intensywność dźwięków, jakie wydają podczas odklejania z rolki. Jeśli taśma klejąca pakowa jest często używana w Twojej firmie, warto zadbać o odpowiedni wybór jej rodzaju, a także np. szerokości czy długości rolki. Najlepiej zamawiać bezpośrednio u producenta – zapewnia to największy wybór i przystępne ceny.

W zależności od rodzaju taśmy pakowe mogą być przystosowane do użytkowania w różnych warunkach i wielu sposobów zastosowania. Wybór właściwej pomoże pakować wygodniej i skuteczniej!

Pomyśl o identyfikacji – taśma pakowa z nadrukiem

Zamawiając u producenta, zazwyczaj można też nadać taśmie indywidualne cechy. Możliwe jest zamówienie produktu w dowolnym kolorze, ale jeszcze lepszym pomysłem jest taśma pakowa z nadrukiem. Dzięki temu Twoja firma zyska dodatkowy nośnik reklamy! Taśma do pakowania z logo to dziś już niemal standard, w który chętnie inwestuje dużo przedsiębiorstw. Warto jednak potraktować temat kreatywnie. Taśma pakowa z własnym nadrukiem może zawierać również podziękowania dla klienta, albo dowolny napis, który zwróci uwagę odbiorcy lub też przewoźnika. Daje to wiele możliwości estetycznego i praktycznego pakowania przesyłek. Ponadto taśma pakowa z nadrukiem firmowym może służyć wewnętrznej identyfikacji (np. pudeł w archiwum). Zastosowanie różnych taśm może być pomocne w kategoryzowaniu przechowywanych dokumentów czy przedmiotów. Warto się nad tym zastanowić i zamienić tak prosty produkt jak taśma pakowa w bardzo przydatne narzędzie pracy.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
registro de Binance US

Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!